LEICESTER, ENGLAND - JANUARY 17: Andrej Kramaric of Leicester City runs with the ball during the Barclays Premier League match between Leicester City and Stoke City at The King Power Stadium on January 17, 2015 in Leicester, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)
 Michael Regan / 2015 Getty Images
BURAN RASPLET NA OTOKU

Kramarić zabio u slavlju Leicestera, Liverpool ostao bez skupine EL, ispao Hull

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 24. svibanj 2015. 20:36

Hull City našeg Nikice Jelavića je taj, treća momčad, uz Burnley i QPR koja je ove sezone ispala iz Premiershipa . Što, dakle, znači da se Newcastle spasio. Hull City je za ostanak trebao pobjedu protiv Manchester Uniteda pod uvjetom da Newcastle kući ne pobijedi West Ham. Na poluvremenu je bila 'nula' na oba stadiona, s time da je Hull bio puno bliže vodstvu. Dva poništena pogotka, zbog zaleđa, opravdano, velika obrana Victora Valdesa, najavljivali su dramu za ostanak do samog kraja. Steve Bruce igračka je legenda Uniteda, bila bi to filmska priča da je baš protiv svog kluba izborio ostanak.

No, dečkima iz Newcastlea nije bilo do filmova, nakon samo jednog remija u 10 utakmica, uspjeli su pobijediti kad je bilo najvažnije. Junaci St Jame's Parka bili su Moussa Sissoko i Jonas Gutierrez. Argentinac, koji je prije godinu i pol dana operirao tumor, a potom imao i tešku ozljedu, za prvi gol asistirao je Sissoku, a za 2:0 je is sam zabio. Hull je, pak, napadao i promašivao, nije uspio doći ni do počasne pobjede. Odigrao je Nikica Jelavić svih 90 minuta, bio blizu pogotku, ali njegov je udarac također sjajno obranio Valdes.

A čak su se trojica velikana oprostila od Premiershipa, vjerojatno zauvijek. Steven Gerrard svoju zadnju utakmicu sigurno neće pamtiti po dobrome. Iako je zabio pogodak, iako mu je čitav stadion u Stokeu zapljeskao, Gerrard je otišao tužan. Liverpool je primio šest komada, a zadnji put u engleskoj ligi dobio je pet 1992. od Coventryja. Dejan Lovren nije igrao. Osim Gerrarda golom se od Premiershipa oprostio i Frank Lampard, a Didier Drogba nakon 30 minuta izišao je s terena Stamford Bridgea. Inače, Liverpool je tim porazom pao na šesto mjesto i ako Aston Villa osvoju Kup, u Europsku će lige 'redsi' krenuti kroz kvalifikacije. Europsku ligu je potvrdio Tottenham, a ako Kup osvoji Arsenal, u Europsku ligu će ići i Southampton.

Na najbolji način sezonu je završio i Andrej Kramarić. Zabio je u visokoj 5:1 pobjedi Leicestera nad QPR-om (Kranjčar nije bio u zapisniku). Ušao je najbolji strijelac HNL-a u 65. minuti u igru i zabio zadnji gol na utakmici u 85. minuti, zapečativši premierligašku priču QPR-a. Kramariću je to drugi prvenstveni gol za Leicester, jedan je zabio i u FA kupu.

Leicester City 5-1 QPR All Goals and Full... by sporttvks

Stoke City 6-1 Liverpool - All Goals... by FootGermany

Arsenal 4 - 1 WBA All Goals and Highlights... by goals5