EVERTON - LEICESTER 2-2

Kramarić promašivao u remiju, Lovren s Liverpoolom u gostima pobijedio bivši klub

U drugom nedjeljnom ogledu Tottenham i West Ham su također odigrali 2-2, a domaćin je uspio izjednačiti postigavši dva gola u posljednjih devet minuta
Piše: HinaObjavljeno: 22. veljača 2015. 18:46

Nakon miroljubivog prvog dijela u kojem nije bilo golova , u drugih 45 minuta vidjeli smo zanimljiv nogomet i četiri gola. Po dva na svakoj strani. Everton je poveo 1-0, gosti su okrenuli rezultat, a potom su domaćini u samoj završnici uspjeli iščupati bod. Strijelci za Everton bili su Steven Naismith (57) i Matthew Upson (88-ag), a za Leicester David Nugent (63) i Esteban Cambiasso (70). Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret za Leicester, a u svakom poluvremenu je imao po jednu izglednu priliku, no pucao je preko gola.

U drugom nedjeljnom ogledu Tottenham i West Ham su također odigrali 2-2, a domaćin je uspio izjednačiti postigavši dva gola u posljednjih devet minuta. West Ham je poveo golovima Cheikhoua Kouyatea (22) i Diafre Sakha (62), a za Spurse su zabili Danny Rose (81) i Harry Kane (90+5).

Na ljestvici vodi Chelsea sa 60 bodova, pet više od Manchester Cityja, a treći je Arsenal sa 48 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Burnley (22), Aston Villa (22) i Leicester City (18).

U posljednjem dvoboju kola Liverpool je na gostovanju pobijedio Southampton 2-0 skočivši na šesto mjesto Premiershipa. Pobjedu 'Redsima' donijeli su Philippe Coutinho u trećoj minuti sjajnim udarcem u rašlje sa 20-ak metara, te Raheem Sterling u 73. minuti nakon velike pogreške domaće obrane. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Liverpool cijeli susret, a u 43. minuti je dobio žuti karton.

REZULTATI

Southampton - Liverpool 0-2 (Coutinho 3, Sterling 73)

Everton - Leicester City 2-2 (Naismith 57, Upson 88-ag / Nugent 63, Cambiasso 70)

Tottenham - West Ham 2-2 (Rose 81, Kane 90+6 / Kouyate 22, Sakho 62)