Pobjednici MNK Olmissum
 VLADIMIR DUGANDZIC/CROPIX
VRHUNSKI TRILER

Kakva drama u Splitu: Finale hrvatskog Kupa odlučeno tek nakon 11 serija penala, veliko slavlje u Omišu

Imao je Vrgorac priliku života protiv aktualnog prvaka, penal u produžetku, ali nisu uspjeli
Piše: I. JavorčićObjavljeno: 19. prosinac 2020. 23:06

OLMISSUM 2 (13) - VRGORAC 2 (12)

SPLIT Mala dvorana Gripe. Bez gledatelja. Suci: Josip Dujmić (Rijeka) 6,5 i Vedran Babić (Split) 7. Treći sudac: Tomić. Delegat: Durlen. STRIJELCI: 1:0 - Pavić (1), 1:1 - Govorko (23), 2:1 - Perišić (28), 2:2 - A. Vuković (40).

Šesterci: 2:3 - Martinac, 3:3 - Juretić, 3:4 - Gašpar, 4:4 - Kustura, 4:5 - Kraljević, 5:5 - Horvat, 5:6 - Gudasić, 6:6 - Jurlina, 6:7 - Kozarić, 7:7 - Kolobarić, 7:8 - A. Vuković, 8:8 - Perišić, 8:9 - Pervan, 9:9 - Pavić, 9:10 - Roskam, 10:10 - Sekulić, 10:11 - Govorko, 11:11 - Postružin, 11:12 - Marinović, 12:12 - Baučić, 12:12 - Raosu brani Baučić, 13:12 - Luketin.

OLMISSUM: Luketin 7, Kustura 6,5, Mišerda -, Pavić 6,5, Jurlina 6,5, Postružin 6,5, Horvat 6, Juretić 6, Perišić 7, Kolobarić -, Jurić 6,5, Sekulić 6,5, Bilandžić -, Baučić 7. Trener: Duje Maretić 7.

VRGORAC: M. Vuković 7, Kraljević 6,5, Gudasić 7, Pervan 7, Kozarić 6,5, Govorko 7, Gašpar 6,5, A. Vuković 6,5, Marinović 6, Martinac 6,5, Turić -, Roskam 6, Grbavac -, Raos 6. Trener: Krešimir Čubelić 7.

IGRAČ UTAKMICE: Božidar Baučić.

------------------------------------------------

Opet je na ušću Cetine... zavonjalo smilje s krša, zapivali grdelini, hrvatski se barjak vije na Omiškoj stini. Nakon prvenstvene titule, te Superkupa Omišani su uzeli i Kup u krajnje dramatičnom finalu koje je išlo u produžetke pa onda i na šesterce nakon čega je odlučila tek 11. serija, a presudili su vratari. Najprije je pričuvni vratar Olmissuma Božidar Baučić zabio sa šest metara, a potom je obranio šut Raosu i prometnuo se u junaka finala, da bi pogodak za konačnu pobjedu donio opet vratar - Žarko Luketin.

Vrgorčani nikad nisu bili bliže trofeju, ali eto opet će morati čekati neku novu sretniju večer. Već iz svog prvog napada u 13. sekundi Omišani su poveli. Pavić je po lijevoj strani pobjegao Kozariću, izišao sam pred vratara Vukovića i matirao ga kroz noge. Novu priliku imali su opet Omišani u 5. minuti, ali je udarac Horvatu sjajno obranio Vuković.

Najbolju prliku za nebesko-plave imao je Gudasić potkraj prvog dijela, ali ipak neprecizno. Do izjednačenja Vrgorčani su došli u 23. minuti, kada se Govorko s pozicije pivota oslobodio Pavića i preciznim udarcem pogodio za 1:1. U 25. minuti Pavić pogađa gredu, ali je na drugoj strani iste sudbine i Martinac, njemu se ispriječila vratnica. Do nove prednosti Omišani dolaze u 28. minuti, Jurić je iz auta uposlio Perišića, koji s 10-etak metara pogađa okvir.

Dvije minute prije kraja Vrgorčani prelaze na igru s letećim vratarem što daje rezultat i to 30-ak sekundi prije isteka regularnog dijela. Alen Vuković prihvatio je loptu u šestercu i onda znalački zabio pod gredu. Otišlo se u produžetke u kojima nije bilo rezultatske promjene, makar je prilika bilo, a oba sastava su zapravo tražila šesti akumulirani prekršaj i kazneni udarac.

Tako je Gudasić u 48. minuti iznudio prekršaj i Vrgorčanima se ukazala prilika života. Kazneni udarac izveo je Martinac, ali je Luketin obranio. Veliku priliku u zadnjim trenucima opet je imao Martinac, no Luketin je opet nesavladiv. Uslijedili su šesterci u kojima se nemilosrdno pogađalo sve do 11. serije, dokad su mijenjani i vratari, a odlučili su Božidar Baučić i Žarko Luketin, pa je Kup otišao prema Omišu kao treći trofej uz aktualnu šampionsku titulu i Superkup.

27. rujan 2024 13:22