Juventus' French Armand Traore (R) fights for the ball with AS Roma's midfielder Matteo Brighi during their Italian Serie A football match in Turin's Olympic Stadium on November 13, 2010. The match ended in a 1-1 draw. AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE
 AFP
SERIE A

Juventus i Roma miroljubivim remijem u Torinu nastavili niz nepobjedivosti

U drugoj utakmici subotnjeg programa Fiorentina je kod kuće s 1-0 pobijedila Cesenu
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 14. studeni 2010. 00:07

Bez pobjednika je završio subotnji derbi 12. kola talijanske Serije A. Juventus i Roma su u Torinu odigrali 1-1. Obje su momčadi na taj način sačuvale seriju nepobjedivosti u prvenstvu, Juventusova se sada proteže na osam, a Romina na šest utakmica. Istina, Rimljani su pritom prekinuli i niz od tri pobjede.

Domaćini su na Olimpijskom stadionu u Torinu poveli u 35. minuti. Alberto Aquilani je ubacio s desne strane, a Vincenzo Iaquinta je s otprilike 12 metara poluvolejom smjestio loptu iza leđa Julija Sergija.

Roma je izjednačila u posljednjoj minuti prvoga poluvremena. Kapetan gostiju Francesco Totti je izveo slobodni udarac, lopta je u živom zidu u ruku pogodila Simonea Pepea, a sudac Nicola Rizzoli je, unatoč silnim protestima, dosudio kazneni udarac. Precizno ga je izveo sam Totti.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Fiorentina je kod kuće s 1-0 pobijedila Cesenu. Pobjedu momčadi iz Toskane svojim je petim prvenstvenim pogotkom donio Alberto Gilardino.