LIGA PRVAKA

Juventus i Atletico M. remijem potvrdili prolaz, Basel izbacio Liverpool, prošao i Monaco

Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2014. 12:00

Nogometaši Juventusa, Basela i Monaca plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon utakmica zadnjeg, 6. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D.

Basel je u skupini B na gostovanju na Anfieldu kod Liverpoola odigrao 1-1 i izbacio slavni klub iz Lige prvaka. Basel je poveo zgoditkom Freia (25), a u 61. minuti igrač Redsa Lazar Marković je neoprezno zaradio crveni karton i ostavio svoju momčad na cjedilu. U 81. minuti Steven Gerard je izjednačio, ali Liverpool nije dokraja utakmice uspio zabilježiti željenu pobjedu. Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za Liverpool.

U drugoj utakmici ove skupine Real je Madridu s lakoćom pobijedio Ludogorec s 4-0 i s maksimalnim brojem bodova okončao natjecanje u skupini. Bugari su 19. minuti ostali bez isključenoga Marcelinha, a samo minutu kasnije Cristiano Ronaldo je zabio iz penala, da bi u 38. minuti Gareth Bale povećao na 2-0. U drugom dijelu su se u strijelce upisali Alvaro Arbeloa i Alvaro Medran. realu je to 19. pobjeda zaredom u svim natjecanjima i oborili su španjolski rekord.

Real Madrid vs PFC Ludogorets Razgrad 4-0 All... by ViralDailyTV

U skupini C u izravnom okršaju za osminu finala Monaco je kod kuće svladao Zenit s 2-0 i prošao dalje. Pogotke vrijedne prolaza za klub iz Kneževine postigli su Aymen Abdennour u 63. Fabinho u 89. minuti. Za Monaco je ponovno nesavladiv bio hrvatski vratar Danijel Subašić, koji je u šest utakmica primio samo jedan pogodak.

Monaco vs Zenit St. Petersburg (2-0) Full... by Spor_TV

U drugom susretu skupine Benfica i Bayer Leverkusen su odigrali 0-0, pa je Monaco s gol-razlikom 4-1 prvi, a Bayer drugi u ovoj skupini.

U skupini A Juventus i Atletico Madrid su u Torinu odigrali 0-0 i to je rezultat koji je Juve odveo kao drugoplasiranog u osminu finala. Za Španjolce je Marijo Mandžukić odigrao cijelu utakmicu. U drugoj utakmici skupine Olimpiakos je u Pireju Malmo s 4-2 i natjecanje će nastaviti u Europskoj ligi.

Olympiakos Piraeus 4 - 2 Malmo FF- Champions... by Football--Live

U skupini D Arsenal je pobijedio u Istanbulu Galatasaray s 4-1, ali im to nije bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini jer je Borussia osvojila bod protiv Anderlechta (1-1). "Topnici" su pitanje pobjednika riješili već u prvih 29 minuta kada su poveli s 3-0 pogocima Podolskog i dvaput Ramseya, a Nijemac je svoj drugi pogodak zabio u 90. minuti, dok je počasni gol za Turke zabio Sneijder (89).

All Goals - Galatasaray 1-4 Arsenal - 09-12-2014 by BitVideo

Borussia se Dortmundu mučila s Anderlechtom sve do 58. minute kada je zabio Immobile, a Belgijci su izjednačili preko Mitrovića. Borussia je zahvaljujući boljoj gol-razlici prva, a Arsenal drugi.

Nakon utorka je poznato 14 sudionika osmine finala Lige prvaka, a utakmice u srijedu će izlučiti i preostala dva putnika.

Rezultati utakmica zadnjeg, 6. kola, nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A

Juventus - Atletico Madrid 0-0

Olympiakos - Malmoe 4-2 (David Fuster 23, Alejandro Dominguez 63, Mitroglou 87, Ibrahim Afellay 90/ Simon Kroon 59, Markus Rosenberg 81)

SKUPINA B

Real Madrid - Ludogorec 4-0 (Cristiano Ronaldo 20-pen, Gareth Bale 38, Alvaro Arbeloa 80, Alvaro Medran 88). CK: Marcelinho (Ludogorec, 19)

Liverpool - Basel 1-1 (Steven Gerrard 81/ Fabian Frei 25)

SKUPINA C

Monaco - Zenit Sankt Peterburg 2-0 (Aymen Abdennour 63, Fabinho 89)

SKUPINA D

Borussia Dortmund - Anderlecht 1-1 (Ciro Immobile 58/ Aleksandar Mitrović 84)

Galatasaray - Arsenal 1-4 (Wesley Sneijder 89 /Lukas Podolski 3, 90, Aaron Ramsey 11, 29)

Poredak:

1 Borussia Dortmund 6 4 1 1 14-4 13 - prošli u osminu finala

2 Arsenal 6 4 1 1 15-8 13 - prošli u osminu finala

3 Anderlecht 6 1 3 2 8-10 6

4 Galatasaray 6 0 1 5 4-19 1

JUVENTUS - ATLETICO MADRID 0:0

JUVENTUS: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Pereyra, Pirlo, Pogba, Vidal, Tévez, Llorente

A. MADRID: Moyà - Juanfran, Giménez, Godín, Siqueira, Mario Suárez, Gabi, Koke, Turan, Raúl García, Mandžukić

KRAJ UTAKMICE

74. minuta - Pirlo je dodao do Vidala koji puca s dvadesetak metara, ali Moya brani

64. minuta - Pogba je pucao s više od trideset metara, a uz manje poteškoće, Moya i obrana Atletica izbjaju loptu što dalje od šesnaesterca

57. minuta - Vidal je pucao s dvadesetak metara, ali Moya izbija u korner

53. minuta - Tevez je petom ostavio povratnu loptu na dvadesetak metara za Pogbu, a udarac Francuza završio je u bloku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Nakon što je Juventus izbacio lotu iz kaznenog prostora, na nju je naletio Mario Suárez koji je potom topovski opalio s dvadesetak metara, ali Buffon odbija u korner

27. minuta - Pirlo je pucao iz slobodnog udarca s tridesetak metara, ali lopta je otišla malo iznad grede

22. minuta - Gabi je nakon odbijanca pucao glavom s desetak metara, ali Buffon izbacuje u korner

8. minuta - Pogba je poslao loptu u kazneni prostor, ali nakon što ju nitko nije uspio zahvatiti ona ju umalo iznenadila Moyu, ali vratar Atletica ipak izbacuje u korner

7. minuta - Koke je primio loptu na desetak metara, spustio se prema vratima, pucao iz blizine, ali Buffon zaustavlja zicer

3. minuta - Prilo je opalio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je završila u bloku Atletica

1. minuta - Utakimica je počela!

14. rujan 2024 13:38