CHARLY TRIBALLEAU Afp
Nestvaran rezultat

Japanci ispisali povijesti! Napunili su mrežu suparnika i srušili rekord star 104 godine

Na poluvremenu je bilo 5-0, a u nastavku su japanski nogometaši zabili još devet golova
Piše: HinaObjavljeno: 30. ožujak 2021. 17:19

U susretu drugog kruga azijskih kvalifikacija za SP 2022. godine Japan je u Chibi pobijedio Mongoliju sa 14-0 ostvarivši rekordnu pobjedu u povijesti reprezentacije.

Do sada je najveću pobjedu Japan ostvario 1917. godine porazivši Filipine sa 15-2.

Japan je u prvoj utakmici iz skupine F pobijedio Mongoliju sa 6-0, no ovoga puta je zabio čak 14 golova. Na poluvremenu je bilo 5-0, a u nastavku su japanski nogometaši zabili još devet golova.

Tri gola zabio je Yuya Osako (23, 55, 90+2), dva gola su postigli Junya Ito (73, 79), Kyogo Furuhashi (78, 86) i Y. S. Inagaki (68, 90+3), a među strijelce su se upisali i Takumi Minamino (13), Y.D. Kamada (26), Hidemasa Morita (33), Khash Tuyaa (39-ag) i Takuma Asano (90+1).

Nakon pet odigranih utakmica Japan vodi na ljestvici skupine sa 15 bodova i razlikom pogodaka 27-0 i korak je do plasmana u treći krug azijskih kvalifikacija za World Cup 2022.

Mongolija nakon sedam odigranih susreta drži začelje s jednom pobjedom i šest poraza.

25. travanj 2024 21:35