SERIE A

Inter u završnici do pobjede

Cesena je drugom prvenstvenom pobjedom dno ljestvice prepustila Lecceu. Na krilima kontroverznog rumunjskog napadača Adriana Mutua, koji je bio dvostruki strijelac.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. studeni 2011. 18:28

U svom 4. nastupu u Serie A, 19-godišnji nizozemski napadač Luc Castaignos svojim debitantskim golom donio je Interu 1-0 pobjedu na gostovanju kod Siene.

Premda su gosti iz Milana tijekom cijelog susreta imali dominaciju u posjedu lopte (64-36), susret je što se tiče konkretnih prijetnji za oba vratara bio u egalu, a onda je u završnici ipak Inter stigao do pobjede koja ga je pomaknula prema sredini ljestvice.

U 89. minuti Thiago Motta je kroz sredinu obrane uposlio mladog reprezentativca Nizozemske Castaignosa koji se izvrsno snašao na malom prostoru, okrenuo se i odlično pucao u donji lijevi kut vratara domaćih Željka Brkića.

szólj hozzá: Sie 0-1 Int

Cesena je drugom prvenstvenom pobjedom dno ljestvice prepustila Lecceu. Na krilima kontroverznog rumunjskog napadača Adriana Mutua, koji je bio dvostruki strijelac, Cesena je na domaćem travnjaku svladala Genou premda je posljednjih 15-tak minuta bila s igračem manje. Naime, Ravaglia je u 77. minuti zaradio izravan crveni karton nepunih sedam minuta nakon što je Mutu realizirao jedanaesterac za 1-0. Do kraja je Mutu u 80. minuti zabio i drugi gol, a treba napomenuti da je 21-godišnji Zagrepčanin Damjan Đoković zaigrao od 82. minute za Cesenu odmijenivši Martinhoa. Bio je ovo 3. nastup u Serie A za bivšeg igrača Gorice.

Slovenski reprezentativac Josip Iličić bio je prvo ime Palerma koji je nadigrao Fiorentinu 2-0 i ostvario 5. domaću pobjedu u isto toliko nastupa pred vlastitim navijačima. Iličić je u 22. minuti asistirao Miccoliju za 1-0, a zatim u 73. postavio konačan rezultat. Fiorentina je novim neuspjehom pala na 16. poziciju na ljestvici Serie A sa samo tri boda više od Novare koja je u zoni ispadanja.

U posljednjem susretu 13. kola Serie A, nogometaši Milana su već u prvih 45 minuta postigli četiri pogotka Chievu za pobjedu 4-0 i skok na drugo mjesto na ljestvici...

Gosti iz Verone proveli su se kao bosi po trnju na San Siru. Raspoloženi igrači Milana u uraganskih 45 minuta prvog dijela postigli su četiri pogotka i priuštili si lagani nastavak susreta. U 8. minuti domaće je u vodstvo doveo Silva, da bi već u 16. bilo 2-0, a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović. Pato je nakon nešto više od pola sata igre povisio na 3-0, a prije odlaska na odmor sudbinu gostiju je zapečatio svojim drugim pogotkom Ibrahimović koji je bio precizan s bijele točke. U nastavku su aktualni prvaci sigurno kontrolirali igru, a s posjedom lopte od čak 69 posto nisu gostima omogućili niti priliku za počasni zgoditak.

Milan se ovom pobjedom primaknuo vodećem Juventusu na samo bod zaostatka, premda treba reći da momčad iz Torina ima i utakmicu manje. S druge strane, ako znamo da se radi o odgođenom gostovanju "stare dame" kod Napolija, to i nije utakmica u kojoj Juventus zasigurno može računati na bod(ove).