SERIE A

Inter izgubio od Chieva, Samuel Eto'o u stilu Zidanea glavom udario Cesara!

Rafaelu Benitezu dan je ultimatum prema kojem, želi li zadržati mjesto na klupi, mora pobijediti u dvije utakmice koje slijede "nerazzurrima". Poraz je upisao već u prvoj
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 21. studeni 2010. 18:19

Interovom treneru Rafaelu Benitezu, pisali su talijanski mediji, dan je ultimatum prema kojem, želi li zadržati mjesto, mora pobijediti u dvije utakmice koje slijede "nerazzurrima". Poraz je upisao već u prvoj. Aktualni talijanski prvak poražen je s 2-1 u susretu 13. kola Serie A kod Chieva u utakmici koja je obilovala nervozom i u kojoj su prvaci rezultat "ušminkali" tek u sudačkoj nadoknadi kada je Samuel Eto'o, nanizavši nekolicinu igrača Chieva, pogodio za konačnih 2-1, ali mora se naglasiti i to da je Kamerunac podsjetio na Zinedinea Zidana potezom koji je zacrnio karijeru legendarnog Francuza. Naime, glavom je u prsa, u prvom poluvremenu utakmice, naciljao i pogodio nekadašnjeg braniča zagrebačkog Dinama, Slovenca Boštjana Cesara. Sudac incident nije vidio, ali kamere jesu i tek će se vidjeti koja će kazna uslijediti za kamerunskog napadača.

Inače, golove za Chievo, koji je trobodom prekinuo niz od četiri utakmice bez slavlja, postigli su Sergio Pellissier (glavom) i Davide Moscardelli. Novim kiksom Inter je trenutačno na tek šestom mjestu ljestvice na kojem zaostaje devet bodova za liderom i gradskim rivalom Milanom (29).

U prvoj nedjeljnoj utakmici 13. kola nogometaši Juventusa su s uspjehom obavili gostovanje kod Genoe, te su pobjedom 2-0 uhvatili nova tri boda. S tim ulovom Juventus je privremeno skočio na treće mjesto ljestvice, a trenutačno minus u odnosu na vodeći Milan iznosi šest bodova.

Može se reći da je Juventus sretno došao do komotne situacije kod Genoe, te su već u 23. minuti vodili 2-0 nakon čega su se više orijentirali na čuvanje rezultata. No, Genoa je imala i tijekom prvog poluvremena i u nastavku mnoge šanse, ali niti jednu nije uspjela realizirati. Pogađali su okvir vratiju, postizali pogotke koji su opravdano poništeni i na kraju su ostali i bez bodova i bez pogotka.

U 18. minuti je Juventus poveo kada je Marchisio pucao, a lopa se odbijala malo od jednog obrambenog igrača, malo od vratara Eduarda i vratnice, te se na kraju doslovno ušuljala u domaću mrežu. Drugi pogodak je postigao Miloš Krasić, svoj četvrti u sezoni, te u prvom ogledu nakon odrađene suspenzije.

Prošao je Krasić desnom stranom, ušao u šesnaesterac, te iskosa pucao prema vratima, a vratar domaćih Eduardo je i tada traljavo reagirao zbog čega se lopta opet zakoprcala u mreži. Ostale se utakmice ovog kola igraju u nastavku nedjelje.

Dodajmo da do pobjede nije došao niti Lazio koji je kod Parme odigrao 1-1.