BARCELONA - REAL 1-1

I posljednji čin El Clasica pripao Barci: Messi i društvo čekaju United na Wembleyu!

Za katalonskog giganta bit će to sedmi finale najjačeg klupskog nogometnog natjecanja, a u njemu će loviti četvrti naslov. Prethodna tri osvajali su sezone 1991/92, 2005/06 i 2008/09
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 03. svibanj 2011. 13:32

Nogometaši Barcelone plasirali su se finale Lige prvaka. U uzvratnom polufinalnom srazu na Camp Nou odigrali su 1-1 s vječnim rivalom Real Madridom i tako obranili prednost 2-0 iz prve utakmice...

Real je o odnosu na prvi susret na Santiago Bernabeuu započeo sa znatno ofenzivnijom postavom, pa su tako u početnih 11 krenuli i Cristiano Ronaldo, Kaka, Angel di Maria i Gonzalo Higuain. U početnim je trenucima Real uspio pritisnuti Barcelonu duboko na njenoj polovici i visokim presingom čuvao se prijetnji. Međutim, to je trajalo početnih 15-ak minuta, nakon čega je Barcelona uspostavila svoju prepoznatljivu pas-igru, te je počela stiskati obruč oko Realovog gola.

Posebno je opasan katalonski klub bio u posljednjih 15 minuta prvog dijela. U tim je trenucima najzasposleniji igrač na travnjaku bio Realov vratar Iker Casillas koji je u tri navrata od 32. do 37. minute skidao udarce Lionela Messija, a u 34. minuti i vrlo dobar udarac Davida Ville. Ioko se na poluvrijeme otišlo s remijem, statistika je za Real bila poražavajuća. Naime, nakon 45 minuta Real je ostao bez udarca prema golu, dok je bio i posve inferiorniji u posjedu lopte (31%-69%).

Otvarajući gol na susretu zabila je Barcelona u 54. minuti,a strijelac je bio Pedro Rodriguez. Milimetarski preciznim dodavanjem u prostor Andres Iniesta pronašao je Pedra koji je lijepim udarcem ljevicom pronašao put do mreže i zabio svoj četvrti ovosezonski gol u Ligi prvaka. Barcelona je na taj način praktički osigurala prolaz u finale, budući su Realu u tim trenucima trebala čak tri gola za prolaz dalje. Uspio je Real do kraja zabiti tek jednoga, a strijelac je bio Marcelo u 64. minuti. Zabio je Brazilac nakon lijepog dodavanja Angela Di Marije s ruba peterca iz akcije kojoj je prethodila pogođena stativa argentinskog reprezentativca.

Do kraja susreta mreže se više nisu tresle, Barcelona je rutinski kontrolirala posjed lopte, a valja spomenuti da je u prvoj minuti sudačke nadoknade u igru kod omaćina umjesto Carlesa Puyola ušao Eric Abidal, francuski 31-godišnji branič koji je tako zaigrao samo šest mjeseci nakon operacija tumora na jetri. Prilikom ulaska zaslužio je ovacije prepunog Camp Noua.

Barcelona je apsolutno zasluženo izborila finale na Wembleyju, u kojem će igrati protiv pobjednika dvoboja Manchester United-Schalke. Za katalonskog giganta bit će to sedmi finale najjačeg klupskog nogometnog natjecanja, a u njemu će loviti četvrti naslov. Prethodna tri osvajali su sezone 1991/92, 2005/06 i 2008/09.

Liga prvaka, polufinale, uzvratna utakmica:

Barcelona – Real Madrid 1-1, ukupni rezultat 3-1 (Pedro 54 / Marcelo 64)

KRAJ UTAKMICE!

88. minuta - Najveće ovacije na večerašnjoj utakmici dobio je Eric Abidal. Nakon dvomjesečne stanke zbog tumora na jetri Francuz se vratio na travnjak

82. minuta - Barca napada, Real se brani. Čini se kako Guardiolini igrače žele u velikom stilu ispratiti 'mrske npgometne neprijatelje' iz Lige prvaka

75. minuta - Marcelo i Adebayor grubim startovima nasrću na igrače Barcelone. Sudac je zbog toga Brazilcu pokazao žuti karton

1-1 Marcelo

64. minuta GOOOL - Di Maria je prošao lijevom stranom i jegov udarac je završio u stativi. Lopta se vratila Argentincu, a on je nesebično proigrao Macela koji izjednačuje na 1-1

1-0 Pedro

54. minuta GOOOL - Anders Iniesta je milimetarski točno proigrao Pedra koji je konačno uspio nadmudriti Casillasa. Doduše, nakon takve asistencije to i nije bilo pretjerano teško

54. minuta - Higuain je prvi zaprijetio u nastavku, no njegov pokušaj blokirao je Valdes

47. minuta - Legendarni striker Jimmy Jump je na nekoliko minuta prekinuo utakmicu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

40. minuta - Konačno je real došao pred vrata Barcelone. Ronaldo je niskom loptom tražio Higuaina, ali je pronašao samo Valdesa

36. minuta - Ponovno je Casillas spasio momčad iz Madrida. Ovoga puta vratar je nadmudrio Pedra

34. minuta - Casillas je ponovno najbolji igrač Reala. Ovoga puta fantastično je obranio udarac Ville

33. minuta - Nova minijatura najboljeg igrača na svijetu. Messi je primio loptu na prsai trzajem izbacio cijelu obranu Reala. Njegov udraca je na sreću Casillasa bio neprecizan

31. minuta - Opet je na sceni bio Messi. Omaleni Argentinac je prošao dva braniča Reala, ali je njegov udarac sjajno obranio Casillas

29. minuta - Sve je više pogrešaka i grubih prekršaja, a najmanje dobrog nogometa. Sudac zasad tolerira grubu igru..

21. minuta - Prvi udarac na utakmici u okvir gola uputio je Busquets nakon kornera Xavija. Cassilas je lako obranio

20. minuta - Barcelona se igra. Guardiolina momčad polako preuzima incijativu, no čini se kako se Messi i društvo žele poigrati s Realom...

13. minuta - Barca se konačno malo oslobodila pritiska Reala, a prvu pravu akciju domačina Carvalho je morao zaustaviti prekršajem za žuti karton. Naravno da je srušio Messija

6. minuta - Real je došao zabiti. Gosti iz Madrida od prve minute prisilili su Barcu na grčevitu obranu