AP
BUNDESLIGA

HSV u zadnjoj minuti ispustio pobjedu, Milan Badelj upisao prvu asistenciju!

Tek drugu pobjedu sezone ostvario je i Bayer Leverkusen koji je slavio s 3-1 na gostovanju kod Augsburga, dok je Werder preokretom došao do tri boda kod Freiburga
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. rujan 2012. 00:20

Donedavni veznjak zagrebačkog Dinama, a aktualni igrač HSV-a Milan Badelj asistirao je za drugi gol svoje nove momčadi u 2-2 gostujućem remiju kod Borussije Mönchengladbach u sklopu 5. bundesligaškog kola...

U prošlom je kolu HSV slavio kod kuće s 3-2 protiv Borussije Dortmund, aktualnog prvaka, a sada je momčad Thorstena Finka propustila veliku priliku za drugu vezanu pobjedu budući je izjednačujući gol za 2-2 primila u prvoj minuti sudačke nadoknade i to s igračem više, a sama je propustila realizirati jedanaesterac.

Poveo je HSV u 23. minuti topovskim udarcem Rafaela van der Vaarta iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora u dalji kut. Bio mu je to prvijenac u dresu HSV-a po povratku iz Tottenhama. U 39. minuti Borussia je izjednačila, a zabio je Martin Stranzl glavom nakon asistencije Norvežanina Havarda Nordveita.

Na 2-1 za HSV vratio je Artjoms Rudnevs u 45. minuti udarcem glavom nakon lijepog ubacivanja Badelja koji ga je pronašao na drugoj vratnici. Imao je HSV priliku zaključiti budući je u 53. minuti Stranzl oborio Ivu Iličevića u kaznenom prostoru, te je dosuđen jedanaesterac u njihovu korist. No, Van der Vaart se od junaka pretvorio u tragičara budući je njegov udarac zaustavila vratnica. Konačnih 2-2 postavio je Alvaro Dominguez glavom nakon ubacivanja Aranga iz slobodnog udarca.

Badelj je odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Iličević zamijenjen u drugoj minuti sučevog vremena.

Hoffenheim je s 3-0 u gostima kod Stuttgarta došao do druge ovosezonske pobjede nakon triju vezanih poraza. Usami, Joselu i Johnson donijeli su gostima pobjedu u susretu u kojem je za pobjednički sastav Boris Vukčević igrao do 88. minute.

Tek drugu pobjedu sezone ostvario je i Bayer Leverkusen koji je slavio s 3-1 na gostovanju kod slabog Augsburga, dok je Werder preokretom došao do tri boda kod Freiburga rezultatom 2-1. Najefikasniju utakmicu večeri gledatelji su imali priliku vidjeti u Hannoveru gdje je istoimeni domaćin s 4-1 isprašio Nürnberg uz dva gola Didiera Ya Konana.

Bundesliga, 5. kolo:

Augsburg - Bayer Leverkusen 1-3 (Werner / Kiessling 7, Wollscheid 39, Schürrle 44)

Freiburg - Werder 1-2 (Schmind 36 / Akpala 47, Hunt 59)

Hannover - Nürnberg 4-1 (Stindl 21, Huszti 29, Ya Konan 52, 64 / Chandler 73)

Borussia Mönchengladbach - HSV 2-2 (Stranzl 39, Dominguez 90+1 / Van der Vaart 23, Rudnevs 45)

Stuttgart - Hoffenheim 0-3 (Usami 5, Joselu 47, Johnson 58)

1. Bayern München 5 5 0 0 17-2 +15 15

2. Eintracht Frankfurt 5 4 1 0 14-7 +7 13

3. Hannover 5 3 1 1 14-8 +6 10

4. Schalke 5 3 1 1 10-5 +5 10

5. Fortuna Düsseldorf 5 5 2 3 0 4-0 +4 9

6. Borussia Dortmund 5 2 2 1 11-8 +3 8

7. Werder Bremen 5 2 1 2 9-8 +1 7