Real Madrid's Argentinian forward Gonzalo Higuain celebrates his first goal against Getafe during their Spanish League football match at Coliseum Alfonso Perez stadium in Getafe on March 25, 2010. AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU
MESSI ZA POVIJEST

GOLIJADA NA MESTALLI Real 'utrpao' Valenciji šest golova, Šimiši zabili tri

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. travanj 2011. 22:27

Čak devet pogodaka vidjela je publika na Mestalli u prvoj utakmici 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Vidjela je i pobjedu zahuktale B-momčadi Real Madrida protiv Valencije, a završilo je 6-3.

Niti malo neizvjesnosti nije bilo u utakmici trećeplasirane momčadi Primere i njenog gosta koji zauzima drugo mjesto ljestvice. Utakmica je bila "završena" već u prvome poluvremenu koje je završilo 4-0 za goste, a već u 53. minuti bilo je i 5-0 nakon što ja Gonzalo Higuain isporučio svoj treći pogodak u mrežu Guaite.

Argentinski je napadač u subotu naprosto briljirao. Uvodnih pet golova imalo je njegov potpis bilo u vidu pogotka ili asistencije (prvo Karimu Benzemi za 1-0, potom i Kaki za 3-0).

Realova je igra bila dojmljiva, igrači koje vodi Jose Mourinho očito su prepuni samopouzdanja nakon osvajanja Kupa kralja i vrlo uvjerljivo ulaze u polufinale Lige prvaka u kojem će još jednom pokušati stati na kraj Barceloni. A, ono iznimno važno, u ovoj utakmici portugalski trener u prvoj je momčadi koristio je samo Ikera Casillasa i Ricarda Carvalha iz sastava koji je preko Katalonaca osvojio Kup kralja.

Nakon sedam pogodaka u uvodnih dvanaest Primerinih kola, a potom i ozljede koja ga je na 134 dana izgurala s travnjaka (predviđalo se da će pauzirati još nekoliko mjeseci), Gonzalo Higuain opet širi strah suparničkim šesnaestercima. Nakon dvije utakmice bez gola nakon povratka, ponovno je dojmljiv. Treba naglasiti i da je susret obilježen mlakim obranama, no to nikako ne umanjuje ono što je Argentinac napravio, kao niti uspjeh Realove momčadi .

Dodajmo da je nakon Soldadova gola za smanjenje vodstva na 5-1 Kaka zabio svoj drugi gol (uz dvije asistencije). I u prošlome je kolu dva puta bio precizan te je sada na brojci od šest ligaških golova. Za Valenciju su rezultat ublažili Jonas i Jordi Alba.

Nogometaši Barcelone zadržali su osam bodova prednosti u odnosu na Real Madrid i nakon 33. kola. Sastav Josepa Guardiole slavio je 2-0 pobjedu protiv Osasune u subotu na Camp Nou...

Četvrti uzastopni poraz Osasuni nanijeli su golovi Davida Ville i Lionela Messija. Španjolskom napadaču postignuti pogodak prvi je nakon sedam utakmica "posta", a ukupno osamnaesti ove sezone. Zabio ga je uklizavanjem sa sedam metara da Jeffrenovo dodavanje s lijeve strane u 24. minuti.

Villa je ove sezone do utakmice protiv Osasune ukupno zabio 21 gol za Barcelonu, od čega 17 u Primeri, tri u Ligi prvaka i jedan u Kupu kralja, ali nije se upisao u listu strijelaca od 26. veljače kada je zabio drugi gol u 3-0 gostujućem trijumfu Barcelone nad Mallorcom u Primeri. Bez postignutog gola je bio u 11 posljednjih klupskih natjecateljskih utakmica. Izjednačio je time svoj najdulji golgeterski post iz sezone 2007/08 kada je još igrao za Valenciju, a u subotu ga napokon i prekinuo.

Lionel Messi, vodeći strijelac Primere, nema takvih problema. Na okomito dodavanje Danija Alvesa u 88. minuti došao je do 31. gola u svojoj 30. ligaškoj utakmici sezone. Za Barcelonu je sjajni argentinski napadač ove sezone odigrao 49 utakmica u svim natjecanjima i okrunio ih s 50 golova. Nikada niti jednom igraču u španjolskom nogometu takvo što nije uspjelo.

Nogometaši Athletica svladali su Real Sociedad 2-1 u posljednjoj subotnjoj utakmici 33. kola španjolske Primere. Gostujuća momčad i dalje je iznimno loša na strani.

Real Sociedad je u prošlome kolu svladao Sporting iz Gijona 2-1 i tako prekinuo niz od sedam utakmica bez pobjede i pet vezanih poraza. Starim su se navikama brzo vratili, pa su u sedamnaestoj utakmici na strani upisali sedmi uzastopni i ukupno trinaesti poraz.

Muniain i Toquero su pogodili u 18., odnosno 28. minuti za 2-0 vodstvo koje je smanjeno autogolom Javija Martineza u 30. Rezultat se do kraja ogleda nije mijenjao.

Primera, 33. kolo:

Athletic - Real Sociedad 2-1 (Munian 17, Toquero 28 / J. Martinez 30)

Valencia - Real Madrid 3-6 (Soldado 59, Jonas 79, Alba 84 / Benzema 22, Higuain 30, 41, 52, Kaka 38, 61)

Barcelona - Osasuna 2-0 (Villa 24, Messi 88)

1. Barcelona 33 28 4 1 88-17 +71 88

2. Real Madrid 33 25 5 3 79-26 +53 80

3. Valencia 33 19 6 8 57-41 +16 63

4. Villarreal 32 17 6 9 49-36 +13 57

5. Athletic 33 16 3 14 51-47 +4 51

6. Sevilla 32 13 7 12 48-47 1 46

7. Atletico 32 13 7 12 50-43 +7 46