PRIJATELJSKE

Francuska se provukla do pobjede protiv Islanda - gubili 2:0 pa preokrenuli

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. svibanj 2012. 01:16

U nedjelju su nogometaši Francuske, u Valenciennesu, odigrali prijateljsku utakmicu protiv Islanda, kao jedan vid pripreme za skorašnje Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.

Iako je Island vodio do 52. minute s 2-0, na kraju je momčad Laurenta Blanca slavila s 3-2. U prvom dijelu su Islanđani dva puta šokirali domaće navijače i igrače i to u razmaku od samo osam minuta.

Prvo je u 27. minuti za 1-0 strijelac bio Bjarnason, da bi u 34. na 2-0 povisio Sigthorsson. Na poluvremenu su se Francuzi očigledno pribrali, pa je prvo u 52. minuti smanjio Debuchy, a potpuni preokret je viđen u posljednjih pet minuta. Ribery je u 85. minuti postigao gol za 2-2, a pobjedu je Francuskoj osigurao Rami u 87. minuti.

Prijateljske utakmice:

Francuska - Island 3-2 (Debuchy 52, Ribery 85, Rami 87 / Bjarnason 27, Sigthorsson 34)

Meksiko - Wales 2-0 (Nigris 43, 89)

Albanija - Iran 1-0 (Vila 60)

24. rujan 2024 19:20