AP
SERIE A

El Shaarawy spasio Milan

Bila je to utakmica u kojoj je Palermo imao vodstvo 2-0, ali se Milan uspio vratiti i osvojiti bod, iako su na kraju imali prilika doći i do pobjede
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. listopad 2012. 23:53

U prvoj utakmici 10. kola talijanske Serie A Palermo i Milan podijelili su bodove na stadionu Renzo Barbera odigravši 2-2. Bila je to utakmica u kojoj je Palermo imao vodstvo 2-0, ali se Milan uspio vratiti i osvojiti bod, iako su na kraju imali prilika doći i do pobjede.

Palermo je postigao dva gola na isteku prvog poluvremena i početkom drugog. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela mrežu Milana zatresao je Fabrizio Miccoli iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Ignazio Abate igravši rukom u kaznenom prostoru. Na 2-0 povisio je u 47. minuti Franco Brienza udarcem ljevicom u dalji kut Marca Amelije s ruba kaznenog prostora, postigavši tako svoj ovosezonski prvijenac.

U tim se trenucima činilo da je Milan na milimetar od novog poraza, već šestog ovosezonskog u prvenstvu. No, momčad Massimiliana Allegrija je podigla ritam kako je susret odmicao i golovima Riccarda Montoliva u 69. i Stephana El Shaarawyja u 80. minuti uspjela doći do boda.

Montolivo je svoj ovosezonski prvijenac zabio zabio ljevicom u bliži kut, s nekih desetak metara nakon što je lopta pogodila igrača u obrani i promijenila smjer, dok je El Shaarawy svoj sedmi gol zabio pospremivši jedan odbijanac u bliži kut.

Na kraju kažimo da je napadač Palerma Igor Budan cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Serie A, 10. kolo:

Palermo - Milan 2-2 (Miccoli 45+1-11m, Brienza 47 / Montolivo 69, El Shaarawy 80)

1. Juventus 9 8 1 0 20-4 +16 25

2. Napoli 9 7 1 1 15-5 +10 22

3. Inter 9 7 0 2 16-7 +9 21

4. Lazio 9 6 0 3 15-10 +5 18

5. Fiorentina 9 4 3 2 11-7 +4 15

6. Roma 9 4 2 3 20-16 +4 14

7. Parma 9 3 3 3 11-12 -1 12

8. Udinese 9 3 3 3 11-13 -2 12