Liverpool's Steven Gerrard, left, and Sotirios Kyrgiakos react against Blackpool during their English Premier League soccer match at Anfield, Liverpool, England, Sunday Oct. 3, 2010. (AP Photo/Tim Hales) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP
PREMIERSHIP

Drogba i Alex sredili Arsenal, LIverpool protiv Blackpoola doživio novi sramotni poraz

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 03. listopad 2010. 21:38

Derbi utakmica 7. kola engleskog nogometnog prvenstva igrana je na Stamford Bridgeu, na kojem je domaći Chelsea upisao 2-0 pobjedu protiv gradskog rivala Arsenala. Londonski derbi obilježili su pogocima Didier Drogba i Alex.

Bjelokošćanin je i dalje u nezadrživoj seriji i kada je Premiership u pitanju i kada je Arsenal suparnik Chelseaju. Naime, najbolji strijelac engleskog prvenstva iz prošle sezone već je na šestom ligaškom pogotku u ovoj, dok je "topnicima" u njihovom 13. sučeljavanju u kojem je nastupio zabio i trinaesti pogodak. Postigao ga je, improvizirajući na jedno oštro ubacivanje s lijeve strane, petom u 38. minuti. Alex je konačnih 2-0 postavio 85. "bombom" iz slobodnog udarca koja je odsjela u lijevom gornjem kutu vratiju nemoćnog Lukasza Fabianskog.

Chelseaju je ovo bila šesta pobjeda u Premierligi od čega četvrta na Stamford Bridgeu. Sve su bile savršene, pa gol-razlika aktualnih prvaka pred domaćim navijačima iznosi 14-0.

Nogometaši Liverpoola nastavljaju razočaravati svoje navijače. Posljednji u nizu rezultatskih "šamara" prilijepila im je dojučarašnja momčad Championship lige, Blackpool, i to 2-1 pobjedom na Anfieldu.

Treći je to već poraz "redsa" u premierligaškom dijelu sezone u kojem imaju i tri remija i samo jednu pobjedu. Charlie Adam iz penala i Luke Varney istovremeno su Blackpoolu prokrčili put do treće pobjede u ligi koju nije mogao spriječiti niti pogodak grčkog braniča Sotiriosa Kyrgiakosa iz 53. minute.

Inače, Liverpool je na travnjak izveo sve što ima, pa se tako u igru vratio kapetan Steven Gerrard, a nastupili su, i to od samoga starta, i Fernando Torres i Joe Cole. Španjolski napadač nije dugo trajao, zbog ozljede iz devete minute brzo je zamijenjen.