AP
CHELSEA - BAYERN 4-3 (1-1)

CHELSEA PRVAK! Lutrija penala na strani Engleza, Olić i Robben tragičari Bayerna

Chelsea je prvi put u povijesti osvojio naslov prvaka Europe. Nakon 120 minuta igre utakmica je završila 1-1,a ali nakon izvođenja jedanaestearca sretniji su bili Englezi
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 19. svibanj 2012. 11:52

Mourinhov kadar, Didier Drogba, donio je Chelseaju naslov prvaka Europe, valjda još jedinu neostvarenu želju vlasniku londonskog kluba, Romanu Abramoviču!

Drogba je prvo u 88. minuti odveo utakmicu u produžetke, a potom je na scenu stupio vratar ‘plavih’ Petr Čech: u 95. minuti obranio je Robbenu 11-erac koji je skrivio Drogba, uhvatio živu loptu čak, a u raspucavanju s bijele točke u četvrtoj je seriji, pri vodstvu Bayerna 3-2, obranio 11-erac Oliću. Nakon što je u petoj seriji Schweinsteiger pogodio vratnicu, Drogba je hladnokrvno, s malim zaletom, poslao Neuera u jednu, a loptu u drugu stranu za veliko slavlje Londončana...

Bayernu, eto, domaći teren nije donio slavlje, prvi put u povijesti eurokupova Bavarci su izgubili u raspucavanju 11-eraca, u kojima je nesretni junak ispao hrvatski reprezentativac Ivica Olić, novi igrač Wolfsburga, Danijel Pranjić ostao je na klupi.

Bayern Munich 1-0 Chelsea (Final) by goalsarena2012-3

Taktički, bila je to očekivana bitka Bayernova posjeda i guranja lopti na krila, te Chelseaovog dubokog bloka i orijentacije na kontre.

Di Matteo je u početnih 11 uvrstio debitanta u Ligi prvaka, engleskog U-21 reprezentativca Ryana Bertranda, koji je imao zadatak zatvarati Bayernovu opasniju desnu stranu napada po kojoj djeluju Robben i Lahm. No, prvih 45 minuta Nizozemac je došao u svoju kvotu udaraca na vrata, ali većinom nakon protunapada, a s druge strane, baš je Bertrandova je nesigurnost s loptom u nogama, ipak je branič, upropastila neke opasne kontre Londončana. Ostatak momčadi ‘plavih’ bio je očekivan, s obzirom na suspenzije Ramiresa, Meirelesa, Ivanovića i Terryja.

Bayern Munich 1-1 Chelsea (Final) by goalsarena2012-3

Kod domaćih, u zadnjoj liniji Boateng je bio zadužen za Drogbu, a Timoščuk je bio ‘libero’ i uglavnom izlazio s loptama na polovicu Londončana. Bayern je već od 2. minute bio hendikepiran javnom opomenom svog najvažnijeg veznog igrača Bastiana Schweinsteigera, suparnici su prilično lako otvarali kontre i dolazili u zadnju trećinu domaćina, koji su na vrata Čecha pucali uglavnom neprecizno. Refleksnom intervencijom češki je čuvar mreže spasio Robbenov udarac s lijeve strane po zemlji, odbio je u vratnicu, no najbolja prigoda Bavaraca bila je Gomezova iz 42. minute, kad je zicer zapucao visoko preko vratnice. ‘Plavi’ su najopasniju kontru izveli u 37. minuti, no Neuer je ukrotio udarac Kaloua u bliži kut.

Bayern Munich 1-1 Chelsea (Final) - Miss . Pen. by goalsarena2012-3

U nastavku su se zamijenili za mjesta Robben i Thomas Müller, no Bertrand je uspijevao blokirati Nizozemca. Di Matteo je od 74. minute krenuo po pobjedu, uveo Maloudu umjesto Bertranda, čime su opasniji postali i domaći. Thomas Müller u 83. minuti je naplatio dva promašaja u prethodnih pet minuta, s druge vratnice, na nabacivanje Kroosa, udarcem glavom od zemlje, uspio je prevariti Čecha. No, iz svoga prvog kornera, u 88. minuti, Drogba je glavom s prve vratnice prvi put utišao Allianz Arenu.

BAYERN - CHELSEA 1:1 (4:3) (Muller 83/Drogba 88)

CHELSEA JE PRVAK EUROPE!!!!

5. serija - Schweinsteiger - stativa. Drogba - zabija

4. serija - Olić - brani Čech. Cole zabija

3. serija - Neuer - zabija, Čech je pogodio stranu sva tri puta. Lampard - zabija

2. serija - Gomez - zabija. Luiz - zabija

1. serija - Prvi puca Bayern. Lahm - zabija. Mata - brani Neuer

120. minuta - Kraj. Pucat će se jedanaesterci

120. minuta - Torres je dobio žuti karton nakon prekršaja u napadu

116. minuta - Mikel je napravio prekršaj na oko 35 metara od gola. Robben je ubacio ravno u ruke Čecha

112. minuta - Robben je sjajno prošao te je poslao povratnu loptu za Gomeza, a glavom je Cahill ispucao ispred napadača

108. minuta - Ivica Olić imao je meč loptu. Lahm ga je našao iz sredine na drugoj strani, pucao je glavom prema Van Buytenu koji je bio u dobroj poziciji, ali je lopta otišla pokraj gola

106. minuta - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

104. minuta - Torres je ubacio na drugu stranu. Počistila je obrana Bayerna

97. minuta - Ivica Olić ušao je u igru umjesto ozlijeđenog Riberyja

95. minuta - Robben je pucao u lijevu Čechovu stranu. Vratar Chelseaja je pročitao namjeru i pokupio je loptu

93. minuta - Drogba je skivio jedanaesterac. Srušio je Riberyja u kaznenom prostoru.

91. minuta - Utakmica se nastavlja prvim produžetkom

Kraj! Igrat će se produžeci

94. minuta - Šansa za Chelsea. Ribery je napravio prekršaj nad Matom 25 metara od gola. Drogba puca visoko iznad gola

88. minuta - GOOL Drogba je zabio za izjednačenje. Prvi korner za Chelsea izveo je Mata s desne strane te je pronašao Bjelokošćanina koji glavom posprema loptu u mrežu

87. minuta - Van Buyten je ušao umjesto Mullera

86. minuta - Luiz je napravio prekršaj nad Robbenom te je dobio žuti karton

84. minuta - Torres ulazi umjesto Kaloua

83. minuta - GOOL Kroos je nabacio s lijeve strane na drugu vratnicu te je pronašao Mullera, a lopta se nakon udarca glavom odbila od poda pod prečku

81. minuta - Cole je dobio žuti karton nakon starta nad Mullerom

78. minuta - Muller je imao sada priliku. Još nema pogotka. Bayern niže prilike

76. minuta - Ribery je prošao desnom stranom, zaprijetio je iz samog kuta. Lopta se od bloka odbila preko gola, uz intervenciju Čecha

74. minuta - Malouda ulazi umjesto Bertranda

73. minuta - Najbolja prilika za Chelsea. Drogba je ubacio, a Contento je spasio ispred Kaloua.

70. minuta - Robben je poslao izvrsnu povratnu loptu za Kroosa. Cahill mu je blokirao udarac. U ovim trenucima traje totalna opsada Chelseajevog gola

64. minuta - Bayern je stisnuo igrače Chelseaja u kazneni prostor te kruže okolo. Plavi su dobro postavljeni i relativno lako se brane

59. minuta - Robben je ponovno bio u prilici. Ashley Cole je uklizao i odbio loptu

54. minuta - Zabili su igrači Bayerna sada pogodak. Na njihovu nesreću Ribery je bio u zaleđu

50. minuta - Drogba je probao s 35-40 metara. Nije bio loš pokušaj. Neuer nije morao reagirati

47. minuta - Kroos je opalio iz daljine. Lopta se od bloka odbila u korner

46. minuta - Ribery je odmah na početku probio stranu. Luiz je izbacio, a lopta se odbila od igrača Bayerna u golout

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme

45. minuta - Kraj prvog poluvremena

42. minuta - Gomezu se otvorila čista prilika. Pucao je s oko 12 metara preko gola

39. minuta - Bayern nema sreće. Ponovno su se našli u dobroj prilici. Ostaje 0:0

37. minuta - Kombinirali su Drogba i Mata, lopta je došla do Kaloua koji je opasno pucao, ali je Neuer spasio mrežu

36. minuta - Contento je ubacio s lijeve strane te je pronašao Mullera u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac završio pored gola

35. minuta - Ribery je sada probao s lijeve strane, ali puca pored gola

33. minuta - Boateng je napravio prekršaj nad Cahillom. Slična situacija kao maloprije na drugoj strani. Slobodan udarac izvodi Mata, ali puca preko gola

32. minuta - Robben je ponovno pokušao, ali preslabo za Čecha

28. minuta - Luiz je napravio prekršaj nad Mullerom 20-ak metara od gola. Robben je izveo i pogodio Drogbu u živom zidu

21. minuta - Najbolji igrač na terenu, Robben, prošao je kroz obranu Chelseaja, ali je fantastični Čech nogom spasio mrežu

18. minuta - Kroos je ubacio iz kornera, Robben je iz prve tukao, ali se lopta ponovno odbila od bloka u korner. Jak pritisak Bayerna u ovom trenucima. Obrana Chelseaja je sada pogriješila, ali je ipak mreža ostala prazna.

17. minuta - Još uvijek nema izrazitih prilika niti na jednoj strani. Bayern dominira posjedom lopte, ali Chelsea uspješno zatvara prilaz golu

13. minuta - Ribery je ubacio za Gomeza, ali je situacija bila preteška za napadača

8. minuta - Robben je primio loptu te je probao šut iz svog karakterističnog trka po desnoj strani, ali lopta je otišla daleko od gola

7. minuta - Kalou se lijepo oslobodio te je poslao loptu za Drogbu čiji centaršu nije pronašao cilj

5. minuta - Schweinsteigwr je zaprijetio udarem s 20-ak metara, ali je Cahill blokirao. Bayern dominira na početku susreta. Kroos je probao s ruba kaznenog prostora, lopta je otišla pokraj vratnice

2. minuta - Schweinsteiger je dobio žuti karton zbog igranja rukom

1. minuta - Cole je neoprezno startao na Kroosa te je dobio upozorenje. Ubacio je Robben ali je obrana Chelea izbacila loptu.

1. minuta - Utakmica je počela

Bayern: Neuer, Boateng, Lahm, Contento, Ribéry (Olić 97), Robben, Schweinsteiger, Kroos, Tymoshchuk, Müller (Van Buyten 87), Gomez

Klupa: Butt, Van Buyten, Rafinha, Usami, Pranjić, Petersen, Olić .

Chelsea: Čech, Cole, Luiz, Bosingwa, Cahill, Bertrand (Malouda 74), Lampard, Mikel, Mata, Drogba, Kalou (Torres 84)

Klupa: Turnbull, Ferreira, Essien, Romeu, Malouda, Torres, Sturridge .

25. rujan 2024 03:41