PREMIERSHIP

Chelsea pobjedom ostao sam na vrhu, City remizirao, Lovren igrao u slavlju Redsa

Lovren je odigrao drugo poluvrijeme, ušao je u 46. minuti umjesto Gerrarda i u prvom startu uklizavanjem pokosio Van Anholta. Izvukao se sa žutim kartonom...
Piše: HinaObjavljeno: 10. siječanj 2015. 17:00

Produženi novogodišnji praznici Raheema Sterlinga, prvog napadača koji se odmara na Jamajci, nisu zaustavili Liverpool na putu do bodova kod Sunderlanda. “Redsi” su najavili juriš na četvrto mjesto pobjedom kojoj je autorski pečat dao Lazar Marković, strijelac jedinog pogotka već u 8. minuti.

Srpski napadač spustio se tada s centra, izmijenio dodavanja s Gerrardom i Borinijem pa na koncu s pet metara provukao loptu kroz noge vrataru Pantilimonu. Statistički pregled sezone kaže da je Marković prije subotnjeg prvijenca za Liverpool ubilježio samo jedan udarac u okvir, no maratonsko vrijeme prilagodbe očito je iza mladog nogometaša jer samo dvadesetak minuta nakon gola bio je na pragu još jednog pogotka. Natrčao je tada na odbijenu loptu i akrobatskim volej-udarcem sa 18 metara uzdrmao gredu.

“Crne mačke” Gustava Poyeta u ovom meču nisu bile ni blizu iznenađenju. Sunderland je u prvom dijelu tek jednom ambicioznije krenuo prema golu, Adam Johnson je tada sa dvadesetak metara pogodio gredu. Ostatak je protekao u znaku Rodgersove momčadi, čijoj igri je ritam davao raspoloženi Coutinho u ulozi driblera i arhitekta igre. Sunderland se praktično predao nakon Bridcuttova crvenog kartona u 49. minuti.

Dejan Lovren odigrao je drugo poluvrijeme, ušao je u 46. minuti umjesto neraspoloženog kapetana Stevea Gerrarda i u prvom startu žestokim uklizavanjem pokosio je Van Anholta. Izvukao se sa žutim kartonom…

U 21. kolu nogometnog prvenstva Engleske Chelsea je u subotu upisao pobjedu, dok je Manchester City remizirao, pa klub iz Londona ponovno ima bodovnu prednost u odnosu na City, ali samo dva boda. Hull je poražen, a Nikica Jelavić zamijenjen je u 33. minuti zbog ozljede.

Chelsea je na domaćem terenu svladao Newcastle sa 2-0, iako su gosti u prvom poluvremenu propustili nekoliko gol-šansi. Pogotke za domaćine zabili su Oscar (43) i Diego Costa (59).

Chelsea vs Newcastle United 2-0 All Goals... by gentaa

U gostima kod Evertona nogometaši Manchester Cityja poveli su 74. minuti pogotkom Fernandinha, a samo četiri minute kasnije poravnao je Steven Naismith.

Leicester je kod kuće pobijedio Aston Villu sa 1-0, a strijelac je bio Paul Konchesky (45). No, i dalje je posljednji sa 17 bodova, ali razmak između klubova u donjem dijelu tablice vrlo je mali, pa Everton, koji je na 12. mjestu, ima samo pet bodova više od Leicestera. Najbolji strijelac hrvatske lige Andrej Kramarić, koji je ovaj tjedan potpisao za Leicester, još nema pravo nastupa.

U dvobojima klubova koji se bore za opstanak Burnley je svladao Queens Park Rangers sa 2-1, s tim da Niko Kranjčar nije bio u sastavu QPR-a, a Hull City je izgubio od West Bromwich Albiona sa 0-1. Napadač Hulla Nikica Jelavić zamijenjen je u 33. minuti zbog ozljede, a u 25. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom u donji lijevi kut obranio vratar Foster.