EUROPSKA LIGA

Cavani zabio Dnjipru četiri komada, Anži sredio Redse, Inter lako protiv Partizana

Piše: HinaObjavljeno: 08. studeni 2012. 22:25

Urugvajski napadač Edison Cavani postigao je četiri pogotka u pobjedi Napolija protiv Dnjipra 4:2 u susretu 4. kola F skupine Europske lige.

Ukrajinci su sve do 77. minute vodili 2:1, no sjajni Urugvajac je u posljednjih 13 minuta zabio tri gola vrativši Napoli u igru za prolaz. Cavani je tresao mrežu u 8., 77., 88. i sudačkoj nadoknadi, dok su strijelci za Dnjipro bili Fedecki (34) i Zozulja (52). Ivan Strinić i Nikola Kalinić nisu nastupili za ukrajinsku momčad.

U drugom susretu iz ove skupine AIK je u Stockholmu iznenađujuće pobijedio PSV Eindhoven 1:0 golom Mohameda Bangure u 12. minuti. Ivan Turina odlično je branio za AIK. Usprkos porazu Dnjipro vodi na ljestvici sa devet bodova, Napoli ima šest, a AIK i PSV po četiri boda

Sjajna utakmica odigrana je i u Udinama gdje je švicarski Young Boys pobijedio Udinese 3:2. Strijelci za goste bili su Bobadilla (27), Farnerud (65) i Nuzzolo (73), a za Udinese Di Natale (47) i Fabbrini (83).

U drugom susretu iz A skupine Anži je u Moskvi pobijedio Liverpool 1:0 golom Traorea (45+1). Na ljestvici vodi Anži sa sedam bodova, Liverpool i Young Boysi imaju po šest bodova, a Udinese četiri boda.

U skupini C Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio AEL Limassol 2:0, dok su Olympique Marseille i Borussia Mönchengladbach odigrali 2:2. Fenerbahče vodi na ljestvici sa 10 bodova, Borussia i OM imaju po pet bodova, a AEL je na začelju s jednim bodom.

U susretima četvrtog kola Europske lige nastupila su četvorica hrvatski nogometaša - Ivan Turina, Dejan Lovren, Marko Livaja i Dejan Mezga. Turina (AIK), Lovren (Lyon) i Livaja (Inter) imali su razloga za slavlje, dok se Mezga (Maribor) vraća kući bez bodova.

Branič hrvatske reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon koji je u susretu I skupine na gostovanju kod Athletic Bilbaoa slavio 3:2. 'Lavovi' su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Gomisa (22) i Gourcuffa (45), no domaćin je početkom drugog dijela izjednačio, a strijelci su bili Gurpegi (48) i Aduriz (55-11). Lyon u 63. minuti ponovo dolazi do vodstva golom Lacazettea što se pokazalo konačnim rezultatom.

U drugom susretu iz skupine Ironi Kiryat Shmona i Sparta Prag su odigrali 1:1, a Manuel Pamić i Andrej Kerić nisu nastupili za Spartu.

Lyon je današnjom pobjedom stigao do 12 bodova i plasirao se u drugi krug. Sparta ima sedam bodova, a Ironi dva, a Athletic je zadnji s jednim bodom.

U skupini H Inter je u Beogradu pobijedio Partizan 3:1 uz dva gola Rodriga Palacia (51, 76) i jednog Guarina (87). Za domaćine je gol zabio Tomić (90+1). Marko Livaja je započeo utakmicu i na terenu je proveo 76 minuta kada ga je zamijenio Cassano.

Rubin je u gostima pobijedio Nefči 1:0. Rubin i Inter imaju po deset bodova i potvrdili su prolaz, dok Partizan i Nefči ostaju na po jednom bodu.

Sporting je u Lisabonu u susretu G skupine odigrao 1:1 protiv Genka. Domaćin je poveo golom Van Wolfswinkela (64), a izjednačio je Piet (90). Domaćin je od 59. minute igrao bez isključenog Schaarsa. Danijel Pranjić nije nastupio za portugalski sastav.

Basel je pobijedio Videoton 1:0. Na ljestvici vodi Genk sa osam bodova, Vidoton ima šest, basel pet, a Sporting dva.

Maribor je u skupini J gostovao na White Hart Laneu kod Tottenhama i izgubio 1:3. Trostruki strijelac za Spurse bio je Defoe (22, 49, 79), dok je gol za Maribor zabio Berić (40). Dejan Mezga je ušao u igru u 70. minuti, dok Zorana Lesjak nije nastupio za Maribor.

Lazio je deklasirao Panathinaikos 3:0.

Na ljestvici vodi Lazio sa osam bodova, Tottenham ima šest, Maribor četiri, a Pao dva.

Europa liga, 4. kolo:

skupina A:

Anži Mahačkala – Liverpool 1-0 (Traore 45+2)

Udinese – Young Boys 2-3 (Di Natale 47, Fabbrini 83 / Bobadilla 27, Farnerud 65, Nuzzolo 73)

Redoslijed: 1. Anži Mahačkala 7, 2. Liverpool 6, 3. Young Boys 6, 4. Udinese 4

skupina B:

Academica Coimbra – Atletico Madrid 2-0 (Wilson Eduardo 28, 70 – 11 m)

Viktoria Plzen – Hapoel Tel Aviv 4-0 (Kolar 23, 76, Štipek 39, Bakoš 84)

Redoslijed: Viktoria Plzen 9, 2. Atletico Madrid 9, 3. Academica Coimbra 4, 4. Hapoel Tel Aviv 1

skupina C:

Marseille – Borussia Mönhengladbach 2-2 (Barton 54, Ayew 67 / Hanke 20, Arango 90+3)

Fenerbahçe – AEL 2-0 (Kuyt 11, Sow 41)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 10, 2. Borussia (M) 5, 3. Marseille 5, 4. AEL 1

skupina I:

Athletic Bilbao – Lyon 2-3 (Herrera 48, Aduriz 55 – 11 m / Gomis 22, Gourcuff 45+1, Lacazette 63)

Hapoel Ironi – Sparta 1-1 (Tasevski 3 / Kweuke 24)

Redoslijed: 1. Lyon 12, 2. Sparta 7, 3, Hapoel Ironi 2, 4. Athletic 1