BAYERN NOKAUTIRAN

Čarobni Messi odveo Barçu na korak do finala, asistentu Rakitiću ovacije Nou Campa

Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 06. svibanj 2015. 19:37

Lionel Messi pobijedio je u izravnom dvoboju Manuela Neuera, Barcelona Luisa Enriquea rezultatski je ponizila Bayern Josepa Guardiole i putuje na uzvrat polufinala Lige prvaka sljedećeg utorka u Münchenu s prednošću od 3-0 kojom se već vidi finale u Berlinu.

Oslabljeni Bavarci odlično su se držali do 77. minute, vratar Neuer i zadnji vezni Xabi Alonso držali su goste na ‘nuli’, a onda se ukazao Leo Messi i pokazao zašto je najbolji nogometaš današnjice, za klasu iznad Cristiana Ronalda i svih ostalih...

U srazu dva ista stila igre pobjedu u posjedu odnio je Bayern, ali jalovu, bez udarca unutar okvira vratiju izuzev odbijanca kad je loše pucao Thiago, a loptu u Ter Stegenove ruke skrenuo Iniesta u 72. munuti. Izostanak Robbena i Riberyja bio je prevelik hendikep, baš kako se u svim najavama i očekivalo.

Bayern je startao s najavljenom jedanaestoricom, no Guardiola je prvih 20 minuta igrao s formacijom 3-4-1-2, koji koristi ove sezone, ali s drugačije raspoređenim igračima nego dosad: desni bek Rafinha bio je lijevi stoper (da izlazi na Messija), Thiago desni vezni, Schweinsteiger polušpica, Bernat lijevi vezni. Sve je to imalo svoje razloge, odnosno, svaki je igrač Bavaraca imao svoj zadatak: svog najbržeg vezista Lahma Pep je stavio na najbržeg vezista Barçe Iniestu, Schweinsteiger je izlazio na Busquetsa, a Xabi Alonso na Rakitića (u 35. minuti zaradio je i javnu opomenu zbog prekršaja na našem reprezentativcu), dok je Bernat sprečavao izlaske u napad Danija Alvesa.

All Goals --- Barcelona 3:0 Bayern Munich... by liveg0als

Dobro je Bayern držao loptu, koristio svaku prigodu za prijetnju okomitom loptom, no prve dvije velike prigode imala je Barcelona i to baš preko najveće Bayernove mane, soprih stopera koji su se dizali visoko, čak i preko centra. U 12. minuti Suarez je pobjegao Boatengu, bio oči u oči s Neuerom, ali najbolji svjetski vratar je napravio špagu i nogom obranio zicer. Tri minute kasnije Suarez je probio desni bol i zavrnuo, a Neymarov udarac s pet metara pogodio je Rafinhu u padu. U 18. minuti uzvratio je Bayern, Thomas Müller je probio Albu i zavrnuo u sredinu, a Robert Lewandowski, koji je igrao sa zaštitnom maskom na licu, nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Nakon 20 minuta Guardiola je vratio najavljenih 4-1-4-1, Rafinha se vratio na desog, a Bernat na lijevog beka, Xabi Alonso je bio osigurač ispred obrane, Thiago je prešao na lijevog veznog, a T. Müller na desno, više krilnog napadača nego veznog. Lionel Messi, koji je bio pokretač svih opasnih akcija domaćih, izluđivao je Bernata, sad se kao pripomoć napadu mogao dizati i Alves, a jednom i drugom odlično je sekundirao naš Rakitić.

U prvih 20 minuta, kad je Schweinsteiger opstruirao Busquetsa kojem stoperi Barçe ili vratar po običaju prvo daju loptu, Raketa se pridodavao. Nekako su ga igrači Bayerna najviše puštali, a ovaj to jedva dočekao. Ivan je već u 3. minuti dao do znanja da je raspoložen, gurnuvši loptu kroz noge Schweinsteigeru, cijelo vrijeme je vrebao udarac izdaleka prema svom bivšem suigraču iz Schalkea i prijatelju Neueru, prvi i jedini put mu je pucao u 40. minuti, ali pokraj vratnice. U 27. minuti Rakitić je izveo korner na Suarezovu glavu, ali je Urugvajac pucao preko grede.

U 39. minuti novi zicer za Katalonce, Messi je dubinskom loptom pronašao utrčavajućeg Alvesa, no Neuer je opet nogom obranio. Na odmor se otišlo s posjedom lopte 50:50, baš kako i dolikuje dvjema momčadima s najboljim posjedom u ovom natjecanju ove sezone.

Na početku drugog poluvremena Lewandowski je pobjegao Alvesu i ovaj ga oborio na granici šesnaesterca zaradivši javnu opomenu, Xabi Alonso je iz slobodnjaka pohodio živi zid. Bayern je stisnuo Barçu, krenuo po pogodak, svjestan da bi s 0-0 Katalonci bili zadovoljni. Domaćini su prijetili na kontre koje su gosti sprečavali prekršajima, brzo su požutjeli Benatia i Bernat. U 61. minuti Neuer je poput ‘trećeg beka’ očistio ispred Neymara, u 64. Neymar pucao visoko nakon Rakitićeva dodavanja...

U 71. je Bayern prešao u vodstvo glede posjeda, 51:49 %. A onda je Bayernu popustila koncentracija, izgubljena lopta u svojoj trećini, Alves brzo do Messija, ovaj ljevicom u bliži Neuerov kut, Lahm nije stigao u blok. Pa potom Leova minijatura nakon Rakitićeve dubinske lopte, Boateng je u izravnom duelu s argentinskim čarobnjakom pao kao drvo, a Neuer je prebačen desnicom. I u četvrtoj minuti nadoknade, Messi je proigrao Neymara koji oči u oči s Neuerom za razliuku od Suareza nije pogriješio, 3-0!

BARCELONA - BAYERN 3-0

UTAKMICA JE ZAVRŠENA!

90. minuta - GOOOOOL!!! Fantastičan bijeg Neymara koji nakon asistencije Messija izbija sam pred vratara Bayerna i poentira za ogromnih 3-0

80. minuta - GOOOOOL!!! Messi vara Boatenga i baca ga na travnjak i fenomenalnim lobom prebacuje Neuera za povišenje vodstva

77. minuta - GOOOOOL!!! Dani Alves uzima loptu Bayernovoj obrani i šalje ju do Messija, a Argentinac dobrim udarcem pogađa za vodstvo domaćih

64. minuta - Neymar je u dobroj prilici na lijevoj strani šesnaesterca gostiju, ali njegov udarac odlazi visoko iznad grede

57. minuta - kombinacija Neymara i Messija, Brazilac ostavlja loptu za Messija koji s dvadesetak metara tuče ravno u Neuera

55. minuta - Bayern je živnuo u nastavku, zaredalo se nekoliko akcija ispred Barçinog gola

46. minuta - Dani Alves ruši Lewandowskog na rubu kaznenog prostora, dobiva samo žuti karton, a Xabi Alonso iz slobodnog udarca pogađa živi zid

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

40. minuta - dobar udarac Rakitić s dvadesetak metara, ali lopta odlazi pokraj gola

39. minuta - izvrstan ubačaj Messija u kazneni prostor, Dani Alves puca, ali Manuel Neuer još jednom sjajno brani nogom

36. minuta - Messi izvodi slobodan udarac na tridesetak metara, ali Neuer lakoćom hvata loptu

27. minuta - Rakitić dobro ubacuje iz kornera, ali Suarezov udarac glavom odlazi preko vratiju

18. minuta - Müller sjajno ubacuje pred gol Barçe, ali Lewandowski kasni djelić sekunde i propušta dovesti Bayern u vodstvo

14. minuta - Suarez s boka asistira Neymaru na vrh peterca, ali Bayernova obrana čisti opasnost

12. minuta - Suarez potpuno sam izbija pred Neuera, ali najbolji svjetski vratar izlazi kao pobjednik iz duela i brani nogom

7. minuta - Messi i Neymar kombiniraju kroz razrjeđenu obranu gostiju, Brazilac puca s vrha šesnaesterca, ali Neuer bez problema brani

4. minuta - Barcelona je visoko pritisnula Bayern, Suarez je imao priliku doći do lopte u šesnaestercu, ali pada i propada akcija katalonaca