Athletic's midfielder David Lopez (2nd L) celebrates his goal next to Espanyol's Argentinian midfielder Aldo Duscher (R) during the Spanish league football match Athletic Bilbao vs RCD Espanyol at San Mames stadium on December 12, 2010 in Bilbao. AFP PHOTO/ RAFA RIVAS
PRIMERA

Bilbao lako protiv Osasune

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. listopad 2011. 00:53

Utakmicom Athletic Bilbaa i Osasune na stadionu San Mames kompletirano je 8. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Slavio je domaći Bilbao s uvjerljivih 3-1...

Za baskijski sastav bila je to druga ovosezonska pobjeda, a do nje su došli golovima Ikera Muniaiana, Igora Gabilonda i Javija Martineza iz prvog poluvremena.

Osasuna je napadima domaćina odolijevala do 30. minute kada je nespretnost gostujuće obrane u izbijanju lopte iz vlastitog šesnaesterca iskoristio Muniain i ljevicom s nekih osam metara pronašao mrežu Andresa Fernandeza. Nakon toga se dotad čvrsta obrana gostiju raspala.

Osasuna je od 70. minute zaigrala s igračem manje budući je drugi žuti karton zaslužio Roland Lamah, ali usprkos igračkom deficitu došla je do počasnog gola.

Zabio je u 90. minuti susreta Javad Nekounam iz jedanaesterca nakon što je prethodno Martinez igrao rukom u kaznenom prostoru.

Pobjeda je Bilbau donijela skok sa 16. na 11. mjesto na ljestvici, dok je Osasuna pala na 15. mjesto.

Primera, 8. kolo:

Athletic Bilbao – Osasuna 3-1 (Muniain 30, Gabilondo 38, Martinez 45+1 / Nekounam 90)

Redoslijed: 1. Barcelona 17, 2. Levante 17, 3. Real Madrid 16, 4. Sevilla 15, 5. Valencia 14...11. Athletic Bilbao 8...15. Osasuna 7...

23. rujan 2024 19:56