PSG - CHELSEA 1:1

BEZ POBJEDNIKA U PARIZU Chelsea na krilima Courtoisa stigao korak do četvrtfinala

Piše: HinaObjavljeno: 17. veljača 2015. 16:14

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Paris Saint-Germain i Chelsea su na Parku Prinčeva odigrali 1-1.

Gosti su poveli golom Branislava Ivanovića u 36. minuti, a izjednačio je Edison Cavani u 55. minuti. Uzvrat je 11. ožujka na stadionu Stamford Bridge.

PSG je bolje otvorio utakmicu i prvu priliku imao je u 11. minuti kada je Edison Cavani ubacio u kazneni prostor, a Blaise Matuidi dobro pucao glavom, ali je Thibaout Courtois bio spreman. PSG je u nastavku imao još dvije izgledne prilike, no belgijski vratar je odlično reagirao na udarce Zlatana Ibrahimovića u 13. i Cavanija u 33. minuti. Gosti u prvih 45 minuta nisu pokazivali previše želje za igru prema naprijed, no ipak su postigli pogodak u 36. minuti. Bio je to i jedini udarac 'Bluesa' prema vratima francuskog prvaka u prvom dijelu. Zanimljivo, u akciji su sudjelovali braniči Chelsea. John Terry je ubacio pred gol, Gary Cahill je petom produljio loptu, a Branislav Ivanović glavom svladao Salvatorea Sirigua.

PSG je u drugom dijelu zaigrao odlučnije i takva igra se isplatila već u 55. minuti kada je Cavani izjednačio. Matuidi je sjajno ubacio, a Urugvajac zabio glavom svoj šesti pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Četiri minute kasnije PSG je mogao i do vodstva. Ibrahimović je sjajno probio englesku obranu i pucao, no Courtois je odlično obranio. Na odbijanac je natrčao Lavezzi i opalio, no lopta je pogodila Azpilicuetu ispred praznog gola. U 66. minuti je zaprijetio i David Luiz, no 'jedinica' Bluesa je ponovo bila na mjestu. Možda i najbolju priliku na utakmici imao je Cavani u 81. minuti, no pucao je pored gola. Urugvajac je sam sebi složio priliku, no nije najbolje reagirao. U sudačkoj nadoknadi zaprijetio je i Ibrahimović, no sjajni Courtois je još jednom obranio.

PSG je ovom utakmicom produžio niz bez domaćeg poraza u Europi na 33 utakmice. PSG i Chelsea su međusobno igrali i prije godinu dana, ali u četvrtfinalu. PSG je u Pariz slavio 3-1, dok je Chelsea u Londonu dobio 2-0 i zbog više golova u gostima prošao dalje. Ključni gol je zabio Demba Ba u 87. minuti.

Ivanovic goal~PSG vs Chelsea 0-1 CHampions... by EarthSavi

PSG - CHELSEA 1-1

PARIZ. Stadion Park Prinčeva - 48,712 gledatelja; Sudac: Cuneyt Cakir (Turska)

Strijelci: 0-1 Ivanović (36), 1-1 Cavani (55)

Žuti kartoni: Van der Wiel, Verratti / Ivanović, Fabregas

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell - David Luiz, Matuidi, Verratti - Lavezzi (od 81. Pastore), Ibrahimović, Cavani

CHELSEA: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matić, Ramires, Fabregas (od 84. Oscar) - Willian (od 79. Cuardado), Hazard, Costa (od 82. Remy)

PSG - CHELSEA 1:1 (Cavani 54' / Ivanović 36')

KRAJ UTAKMICE

92. minuta - Ibrahimović je odlično pucao glavom iz blizine, ali Courtois je ponovno na razini

80. minuta - Cavani je odlično prošao po lijevoj strani, zapucao iz teškog kuta s desetak metara, ali lopta je prošla malo pored lijeve vratnice

73. minuta - David Luiz pokušao je iz slobodnog udarca, ali lopta je završila u živom zidu

60. minuta - Ibrahimović je razbacao čitavu obranu Chelseaja, potom i zapucao s desetak metara iskosa, a nakon što je Courtois obranio, na odbijenu loptu naletio je Lavezzi, ali pogodio je Azpilicuetu na crti

GOOL 54. minuta - Matuidi je ubacio s lijeve strane, a Cavani je glavom iz blizine pogodio za izjednačenje na Parku prinčeva

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 36. minuta - Terry je ubacio u kazneni prostor, Cahill prebacio petom do Ivanovića koji s pet metara glavom šalje loptu u mrežu PSG-a za vodstvo Chelseaja

34. minuta - Lavezzi je ubacio iz kornera, a Cavanijev udarac glavom zaustavlja Courtois

30. minuta - Fabregas je ubacio u kazneni prostor iz slobodnog udarca, ali Sirigu boksa loptu izvan šesnaesterca

25. minuta - Velika bitka i dalje se odvija na sredini terena. Obrane su maksimalno koncentrirane i ne dopuštaju milimetar prostora napadačima

11.minuta - Prva velika prilika na utakmici! Cavani je ubacio s lijeve strane kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Matuidi čiji udarac glavom brani Courtois

7. minuta - Previše igre na samom otvaranju nema. Jedna i druga momčad dugo slažu svoje napade, ali bez previše učinka.

1.minuta - Utakmica je počela!

17. rujan 2024 01:39