Petar Musa

PATRICIA DE MELO MOREIRA Afp
PORTUGALSKI DERBI

Benfica na gostovanju porazila Porto, hrvatski napadač dobio pola sata i promašio veliku priliku

Benfica je kod prvaka došla kao vodeći sastav lige s tri boda više, pa pobjegla na +6
Piše: HinaObjavljeno: 21. listopad 2022. 23:27

U derbiju 10. kola portugalskog nogometnog prvenstva Benfica je na gostovanju pobijedila Porto sa 1-0 pobjegavši velikom suparniku na šest bodova prednosti.

Benfica je na gostovanje kod aktualnog prvaka došla kao vodeći sastav lige s tri boda više od Porta, a nakon okršaja na Dragau je pobjegla na +6.

Porto je bolje ušao u susret, u 15. minuti je imao veliku priliku, no Odysseas Vlachodimos je sjajno obranio udaraca Mehdija Taremija.

No, sve se promijenilo u 27. minuti kada je Porto ostao s igračem manje nakon isključenja Stephena Eustaquia koji je u razmaku od tri minute sakupio dva žuta kartona.

Gosti su mogli do prednosti u 36. minuti kada su u istom napadu dva puta gađali okvir Portova gola. Prvo je Fredrik Aursnes pucao, a golman sjajno reagirao i odbio loptu u stativu, da bi u nastavku akcije Rafa Silva pogodio prečku.

Pitanje pobjednika razriješeno je u 72. minuti kada je Rafa Silva zabio za 1-0.

Hrvatski nogometaš Petar Musa zaigrao je za Benficu od 63. minute, a u 80. minuti je imao veliku priliku, no pucao je visoko iznad gola.

U posljednjim trenucima susreta Porto je mogao do izjednačenja, ali Gabriel Veron nije najbolje reagirao.

Benfica sada vodi na ljestvici sa 28 bodova, Porto ima 22, a treća je Braga sa 19 bodova.

19. travanj 2024 17:02