LIGA PRVAKA

Bayern bez Mandžukića posramio City, United u Donjecku iščupao bod

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 02. listopad 2013. 17:45

Aktualni europski nogometni prvak Bayern Munchen deklasirao je na gostovanju Manchester City 3-1 ostvarivši i drugu uvjerljivu pobjedu u skupini D Lige prvaka.

Golove za bavarski sastav zabili su Franck Ribery (7), Thomas Mueller (56) i Arjen Robben (59), dok je utješni pogodak za domaćine zabio Alvaro Negredo (79). Bayern je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Jerome Boateng. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić utakmicu je pratio klupe za pričuve bavarskog sastava.

U drugom susretu iz ove skupine CSKA Moskva je u St Peterburgu pobijedio Viktoriju Plzen 3-2. Viktorija je povela golom Frantiseka Rajtorala u četvrtoj minuti, no CSKA je do poluvremena okrenuo rezultat, a strijelci su bili Zoran Tošić (19) i Keisuke Honda (29). Možda i prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 78. minuti kada je vratar češkog kluba Matus Kozacik načinio katastrofalnu pogrešku koja će se još danima vrtjeti na tv stanicama. Kozacik je loptu koju mu je vratio Radim Reznik promašio i tako gurnuo CSKA do velike prednosti. Uzvratio mu je vratar ruskog kluba Igor Akinfejev koji je u 90. minuti loptu loše izboksao što je iskoristio Marek Bakos smanjivši na 3-2. No, za više od toga nije bilo vremena.

Na ljestvici vodi Bayern sa šest bodova, Manchester City i CSKA imaju po tri boda, dok je Viktorija na začelju bez bodova.

U derbiju A skupine Šahtar i Manchester United su u Donjecku odigrali bez pobjednika 1-1. United je poveo golom Dannyja Welbecka u 18. minuti, a izjednačio je Taison u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna igrao je cijeli susret za Šahtar, dok Eduardo da Silva nije ulazio u igru. U drugom dvoboju skupine Bayer Leverkusen je pobijedio Real Sociedad 2-1.

Na ljestvici vode United i Šahtar sa po četiri boda, Bayer ima tri, a Real Sociedad je bez bodova.

U skupini B Real Madrid je deklasirao Kopenhagen 4-0 uz po dva gola Cristiana Ronalda (21, 65) i Angela Di Marie (71, 90+1). Luka Modrić je za 'Kraljevski klub' igrao do 67. minute. Pred kraj prvog dijela Modrić je na vratarskoj liniji spasio siguran pogodak gostiju.

Drugi dvoboj iz skupine završio bez pobjednika, Juventus i Galatasaray su u Torinu odigrali 2-2. Strijelci za Juve bili su Arturo Vidal (78-11m) i Fabio Quagliarella (87), a za goste Didier Drogba (36) i Umut Bulut (88).

Na ljestvici vodi Real sa šest bodova, Juventus ima dva, a Kopenhagen i Galatasaray po jedan bod.

U skupini C PSG je na Parku Prinčeva deklasirao Benficu 3-0, a sve je bilo gotovo u prvih pola sata. Dva gola je zabio Zlatan Ibrahimović (5, 30), a jednog Marquinhos (25).

Jednako uvjerljiv bio je i Olympiakos koji je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 3-0, a sva tri gola zabio je Kostas Mitroglou (17, 56, 72). Aleksandar Mitrović je u 24. minuti promašio jedanaesterac za domaćine.

Na ljestvici vodi PSG sa šest bodova, Benfica i Olympiakos imaju po tri boda, a Anderlecht je bez bodova.

SKUPINA A

ŠAHTAR - MANCHESTER UNITED 1-1 (Taison 72/ Welbeck 18)

85. minuta - De Gea je fantastičnom obranom spasio United

GOOOL 72. MINUTA - Bezazleni centaršut Šahtara u peterac Vidić je pretvorio u vrhunsku asistenciju, a Brazilcu nije bilo teško zabiti za izjednačenje

55. minuta - Ukrajinci i dalje dominiraju, no prave prilike još uvijek nema za Srninu momčad

35. minuta - Ukrajinci jalovo napadaju, United vreba šansu iz kontra napada

GOOOL 18. MINUTA - Fellaini je ubacio, a Rakitskiy traljavom reakcijom ostavio loptu za Welbecka koji dovodi Mancheter u vodstvo

ŠAHTAR: Pyatov, Kucher, Shevchuk, Rakitskiy, Hübschman, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano, Taison

MANCHESTER UNITED: De Gea, Rafael, Evra, Smalling, Vidić, Carrick, Cleverley, Valencia, Fellaini, Welbeck, Van Persie

BAYER L. - REAL SOCIEDAD 2-1 (Rolfes 45, Hegeler 90/ Vela 52)

BAYER: Leno, Wollscheid, Boenisch, Toprak, Reinartz, Rolfes, Bender, Hilbert, Sam, Heung-Min, Kiessling

REAL S.: Bravo, Carlos Martínez, González, de la Bella, Elustondo, Bergara, Martínez, Zurutuza, Griezmann, Seferović, Vela

SKUPINA B

JUVENTUS - GALATASARAY 2-2 (Vidal 78-11m, Quagliarella 87/ Drogba 36, Bulut 88)

GOOOL 88. MINUTA - Turci su ekspresno izjednačili preko Buluta

GOOOL 87. MINUTA - Quagliarella je preokrenuo rezultat u Torinu

GOOOL 78. MINUTA - VIdal je izjednačio s bijele točke

GOOOL 36. MINUTA - Didier Drogba doveo je tursku momčad u vodstvo

JUVENTUS: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Lichsteiner, Pogba, Pirlo, Asamoah, Vidal, Vučinić, Tévez

GALATASARAY: Muslera, Chedjou, Hakan Balta, Semih Kaya, Eboué, Felipe Melo, Selçuk İnan, Sneijder, Bruma, Riera, Drogba

REAL MADRID - KOPENHAGEN 4-0 (Ronaldo 21, 66, DiMaria 71, 90)

10 by 21cad

GOOOL 90. MINUTA - Di Maria postiže svoj drugi gol na utakmici

GOOOL 71. MINUTA - Argentinac Di Maria zabija treći gol za Real

GOOOL 66. MINUTA - Ronaldo je svojim drugi golom, petim u Ligi prvaka, uništio sve ambicije Danaca u moguće iznenađenje

44. minuta - Luka Modrića zaradio je žuti karton

GOOOL 21. MINUTA - Ronaldo je zabio svoj četvrti gola u ovosezonskom izdanju Lige prvaka

REAL MADRID: Casillas, Varane, Pepe, Marcelo, Carvajal, Khedira, Modrić, Di María, Illarramendi, Ronaldo, Benzema.

KOPENHAGEN: Wiland, Jacobsen, Bengtsson, Mellberg, Sigurdsson, Claudemir, Delaney, Gíslason, Jørgensen, Braaten, Toutouh.

SKUPINA C

ANDERLECHT - OLYMPIACOS 0-3 (Mitroglou 17, 56, 72)

ANDERLECHT: Proto, N'Sakala, Nuytinck, Kouyaté, Praet, Kljestan, Gillet, Tielemans, Suárez, Bruno, Mitrović

OLYMPIACOS: Roberto, Maniatis, Manolas, Bong, N'Dinga, Samaris, Siovas, Weiss, Saviola, Mitroglou, Olaitan

PSG - BENFICA 3-0 (Ibrahimović 5, 35, Marquinhos 25)

GOOOL 35. MINUTA - Ibrahimović je svojim drugim golom zapečatio sudbinu Portugalaca

GOOOL 25. MINUTA - Brazilac Marquinhos na Parku prinčeva vjerojatno je riješio pitanje pobjednika

GOOOL 5. MINUTA - Zlatan Ibrahimović doveo je prvaka Francuske u vodstvo

PSG: Sirigu, Marquinhos, Alex, Maxwell, van der Wiel, Motta, Matuidi, Verratti, Cavani, Ibrahimović, Lavezzi

BENFICA: Artur, Luisão, Siqueira, Garay, Almeida, Fejsa, Djuričić, Gaitán, Matić, Pérez, Cardozo

SKUPINA D

MANCHESTER CITY - BAYERN 1-3 (Negredo 80/ Ribery 7, Muller 56, Robben 60)

87. minuta - David Silva pogodio je vratnicu

86. minuta - Boateng je isključen zbog grubog prekršaja na Toureu

GOOOL 80. MINUTA - Silva je asistirao, a Negredo zabio za 1-3

GOOOL 60. MINUTA - Robben je treći igrač europskog prvaka koji se upisao u listu strijelaca

GOOOL 56. MINUTA - Bayer niti nakon odmora ne posustaje. Dugu loptu Dante sjajno je prihvatio Muller i zabio za 2-0

31. minuta - Sjajnu priliku za Bayern nije realizirao Muller koji je zakasnio na ubačaj Robbena

17. minuta - Traje opsada Cityjevog gola. Udarac Kroosa završio je tik pokraj vratnice

GOOOL 7. MINUTA - Prvi ozbiljniji pokušaj Bayerna završio je golom. Udarac Riberya sa 20-tak metara Hart je očito krivo procijenio i lopta je završila u mreži

5. minuta - City prvi prijeti. Udarac Richardsa brani Hart

MANCHESTER CITY: Hart, Richards, Kompany, Clichy, Nastasić, Nasri, Jesús Navas, Fernandinho, Y. Touré, Džeko, Agüero

BAYERN: Neuer, Dante, Rafinha, Boateng, Lahm, Ribéry, Robben, T. Müller, Alaba, Schweinsteiger, Kroos

CSKA - VIKTORIA PLZEN 3-2 (Tošić 19, Honda 29, Reznik 78-autogol / Rajtoral 4, Bakos 90+1)

21. rujan 2024 22:35