LA PRIMERA

BARCELONA RAZBILA ESPANYOL Messi zabio hat-trick, asistencija Rakitića

Sevilla se devetom pobjedom u sezoni s 29 bodova učvrstila na 4. mjestu ljestvice španjolskog prvenstva
Piše: HinaObjavljeno: 07. prosinac 2014. 15:56

Espanyol je u prvom poluvremenu propustio šansu da možda odnese koji bod sa Camp Noua , a kad je Messi preuzeo stvar u ruke gradski derbi riješen je na atraktivan način. Ivan Rakitić odigrao je dobro utakmicu i asistirao Piqueu za treći gol, pogodio je nakon njegova centaršuta iz slobodnog udarca. Rakitić je zamijenjen u 65. minuti, ušao je Iniesta. Imao je 68 točnih od 76 pokušanih dodavanja. Pubika ga je ispratila pljeskom.

Barcelona je odigrala flegmatično prvo poluvrijeme, nije išlo niti ofezivno niti defenzivno, Espanyol je vodio i imao još dvije prilike da ozbiljnije zabrine Luisa Enriquea. Uz pomoć suca, koji je progledao kroz prste Caicedu start na Busquetsu kad mu je oteo loptu, Sergio Garcia dojurio je do kaznenog prostora i pogodio. Igrala se 13. minuta. No, isti taj Sergio Garcia nije i drugi put svladao Brava (pucao u njega!), ali je odlično proigrao Sancheza koji je u 42. minuti trebao primiti loptu i matirati golmana, međutim kiksao je već kod štopanja.

Do sudačke nadoknade prvog dijela domaćin je imao samo gredu Messija iz slobodnog udarca, a onda je počeo igrati. Tečnije, točnije i ubojitije. Dovoljno za golem trijumf 5:1.

Messi je sa 18 metara pogodio lijevi donji kut za 1:1, čudesni Argentinac je na dodavanje Suareza gurnuo Fuentesu kroz noge pa desnom sa 16 metara zabio za 2:1 u 53. minuti, uslijedio je pogodak Piquea u 53. te Pedra na dugi pas Albe u 77. minuti. Treći jučer, 13. gol u sezoni Messi je "upisao" nakon super akcije s Alvesom i Pedrom. Postao je prvi nogometaš ikad koji je za neki španjolski klub postigao više od 400 golova, točnije 401 u svim utakmicama, računajući i prijateljske. No, Messi i rekordi, gotovo da je već zamorna priča. U zadnje četiri utakmice ovog mu je treći hat-trick. S nekoliko krasnih poteza publiku je na noge podigao i Neymar. Espaynol je pao baš u maniri maloga kluba, kad je voda ušla u uši utapanje je bilo neminovno.

Sevilla je golom Kolumbijca Bacce u 8. minuti uzela bodove kod Rayo Vallecana. U lošoj utakmici gosti su iskoristili priliku i sačuvali prednost, iako su u završnici ostali s igračem manje jer je Caricco dobio drugi žuti karton u 87. minuti. Vitolo je imao odličnu priliku da pogodi i za 2:0, ali promašio je okvir vrata, a Manucho je u finišu propustio mogućnost da izjednači rezultat. Za Sevillu su igrali: Beto - Coce, Pareja, Caricco, Figueras - Krychowiak (od 72. Arribas), Mbia - Reyes (od 62. Vidal), Banega, Vitolo - Bacca (od 82. Gameiro).

U zadnjem susretu 14. kola Primere Granada i Valencia su odigrali 1-1, pa su gosti sve dalje od vrha ljestvice.

Svi pogoci pali su u samoj završnici, prvo je Valencia povela zgoditkom Alvara Negreda (83), a samo tri minute kasnije isključen im je napadač Francisco Alcacer. Granada je to iskoristila i izjednačila preko Success Isaaca (89).

U ranije odigranoj utakmici Villarreal je na svom Madrigalu pobijedio Real Sociedad s 4-0 pogocima Enauta Zubikaraia (63ag), Denisa Čeriševa (73) i Moisesa (80,86).

Na ljestvici vodi Real Madrid s 36 bodova, Barcelona ima 34, a prvak Atletico Madrid 32 boda.