PRIMERA

Barcelona pobjednički zaključila sezonu

S mislima na utakmicu finala Lige prvaka, susret na Wembleyju zakazan protiv Manchester Uniteda za 28. ovog mjeseca, nogometaši Barcelone zaključili su nastupe u španjolskom nogometnom prvenstvu...
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 21. svibanj 2011. 22:28

Kombinirana je bila momčad koju je trener Katalonaca Josep Guardiola izveo na travnjak La Rosalede, no niti to nije smetala već potvrđenim prvacima Primera da protiv domaće Malage upišu 3-1 pobjedu.

U očekivano otvorenoj utakmici Barcelonini mladići pokazali su više preciznosti i umijeća te su golom Bojana Krkića iz penala u 43. minuti poništili uvodno vodstvo domaćina. Donio ga je Malagi udarcem s nekih desetak metara Seba Fernandez u 31. minuti.

Barcelona je igrala u napadačkoj 4-3-3 formaciji, a osim Krkića na listu strijelaca upisali su se Ibrahim Afellay (prvi gol sezone) i 20-godišnji branič Marc Bartra. Dotičnom je utakmica bila druga ovosezonska, a treća u karijeri za Barcelonin A sastav. Gol mu je bio premijerni, a postigao ga je glavom nakon ubacivanja iz kuta.

Malaga je tako u subotu doživjela dva poraza od Barcelone. Podsjetimo, nešto ranije Unicaja je izgubila u drugoj utakmici četvrtfinala košarkaškog doigravanja za naslov prvaka.