afp
ROMA UPISALA POBJEDU

Balotelli donio pobjedu Milanu, Napoli prekinuo post, Inter ne igra zbog nevremena

Piše: HinaObjavljeno: 17. ožujak 2013. 18:28

Nogometaši Rome savladali su na svom Olimpicu Parmu sa 2-0, dok je Torino na domaćem travnjaku pobijedio Lazio 1-0 u sklopu 29. kola Serije A...

Roma je četvrtu pobjedu u zadnjih pet kola slavila golovima Erika Lamele i Francesca Tottija. Lamela je doveo rimsku "vučicu" u vodstvo već u 7. minuti, iz blizine skrenuvši udarac Danielea De Rossija u mrežu, dok je Totti zabio u 70. minuti iz slobodnog udarca, pogodivši suparničku mrežu ispod živog zida.

Lameli je to bio 13., a Tottiju 11. ovosezonski gol, te 226. ukupno u Seriji A kojim je na vječitoj ljestvici najboljih strijelaca Serije A prestigao na drugom mjestu Gunnara Nordahla (vodeći je Silvio Piola s 274 gola, op.a.).

Najbliže golu Parma je bila u 62. minuti kada je Gabriel Paletta uzdrmao gredu glavom.

Jedini gol u susretu odigranom u Torinu zabio je Jonathas u 78. minuti iskoristivši tako brojčanu nadmoć koju je Torino imao već od 16. minute kada je isključen Michael Ciani. Zabio je nakon asistencije Alessija Cercija iz kornera, a bio mu je to prvi gol za Torino.

Nogometaši Milana, Napolija i Fiorentine ostvarili su pobjede u susretima 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva nastavivši lov na lidera Serie A Juventus.

AC Milan 1-0 Palermo by fasthighlights-2012

Milan je na San Siru pobijedio Palermo 2:0, a oba gola postigao je Mario Balotelli koji je već zabio sedam pogodaka otkako je u siječnju stigao među 'Rossonere'. Prvi gol je zabio iz jedanaesterca u 8. minuti, a drugi u 66. minuti.

AC Milan 2-0 Palermo by fasthighlights-2012

Napoli je u dramatičnom susretu pobijedio Atalantu 3:2, nakon što su se gosti dva puta vraćali iz rezultatskog minusa. Golove za domaćine zabili su Edinson Cavani (4-11m, 65) i Goran Pandev (81), a za goste Paolo Cannavaro (31-autogol) i German Denis (73). Hrvatski napadač Marko Livaja igrao je za goste posljednjih 13 minuta, dok Igor Budan nije bio u krugu kandidata za nastup. Kod Napolija nije bilo Josipa Radoševića.

Napoli 3-2 Atalanta by fasthighlights-2012

Identičnim rezultatom Fiorentina je slavila protiv Genoe. Strijelci za 'viole' bili su Alberto Aquilani (33), Juan Guillermo Cuadrado (62) i Mattia Cassani (77-autogol), a za goste Daniele Portanova (58) i Luca Antonelli (69). Genoa je od 76. minute igrala bez isključenog Andree Bertolaccija.

Pescara je kod kuće izgubila od Chieva 0:2, a gosti su do pobjede stigli u samoj završnici utakmice. Adrian Stoian je u 88. zabio za 1:0, a pobjedu Chieva potvrdio je Cyril Thereau u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ante Vukušić je za poraženi sastav igrao do 58. minute.

Utakmica 29. kola talijanske Serie A između Sampdorije i Intera je otkazana zbog izuzetno lošeg vremena koje je pogodilo Đenovu, a isto će vrijeme trajati i tijekom nedjeljne večeri.

Jaka kiša je "prala" Đenovu tijekom cijelog vikenda, a najavljuje se da će u nedjelju padati u kombinaciji sa snijegom. Zbog svega toga su odgovorni ljudi odlučili odgoditi ogled koji je trebao biti na rasporedu u 20.45 sati.

Na ljestvici vodi Juventus sa 65 bodova, Napoli ima 56, Milan 54, a Fiorentina 51 bod.

REZULTATI:

Milan - Palermo 2:0 (Balotelli 8-11m, 66)

Fiorentina - Genoa 3:2 (Aquilani 33, Cuardado 62, Cassani 77-autogol / Portanova 58, Antonelli 69)

Napoli - Atalanta 3:2 (Cavani 4-11m, 65, Pandev 81 / Cannavaro 31-autogol, Denis 73)

Pescara - Chievo 0:2 (Stoian 88, Thereau 90+3)

Siena - Cagliari 0:0