ATLETICO - ALMERIA 3-0

Atletico na Mandžin pogon: Hrvat zabio gol i dvaput asistirao u pobjedi prvaka

U 13. minuti hrvatski je reprezentativac pogodio iz penala, a u 20. minuti je lijepo proigrao Francuza Griezmana za brzo povećanje vodstva Simeoneove momčadi
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 21. veljača 2015. 21:37

Mario Mandžukić je zabio i dvaput asistirao u trijumfu Atletica nad Almerijom 3:0 pa nakon 24. kola španjolske lige imaju samo tri boda manje od drugoplasirane Barcelone koja je neočekivano poražena od Malage.

Hrvatski reprezentativac pogodio je u 13. minuti s bijele točke nakon što je kontroverzno dosuđen kazneni udarac za Crveno-bijele. Godin je bio u skoku, ruka Hemeda ušla je u njega, ali malo bi tko postupio kao Mateu Lahoz i svirao jedanesterac.

Potom je Mandžukić u 20. i 29. minutu priredio pogotke Francuzu Antoineu Griezmannu, prvo presjecanjem akcije gostiju i guranjem suigrača u trk, zatim spuštanjem lopte glavom na pet metara.

Griezmann se izvrsno snašao u obje situacije i zabio ljevicom. Mandžukić je igrao 59 minuta, tada je ušao Torres. Ima 12 golova u tekućem prvenstvu, Griezmann je na 14. Atletico se s time zadovoljio i do kraja tek odrađivao posao, ali mu je u sudačkoj nadoknadi isključen Siqueira zbog drugog žutog koji je dobio nakon igranja rukom.

REZULTATI:

Cordoba - Valencia 1-2 (Nabil Ghilas 74-pen /Andre Gomes 38, Pablo Piatti 81)

Barcelona - Malaga 0-1 (Juanmi 7)

Atletico Madrid - Almeria 3-0 (Mario Mandžukić 13-pen, Antoine Griezmann 21, 29)