MIGUEL MEDINA Afp
Peti put za titulu

Atalanta izborila finale Talijanskog kupa, u polufinalu izbacili branitelje naslova

Hrvatski reprezentativac u samoj je završnici zaigrao za Atalantu koja slavi veliku pobjedu
Piše: HinaObjavljeno: 10. veljača 2021. 23:14

Nogometaši Atalante plasirali su se u finale Talijanskog kupa svladavši u uzvratnom dvoboju na svom stadionu branitelje naslova Napoli s 3-1. U prvom dvoboju u Napulju bilo je 0-0.

Zapata (10) i Pessina (16,78) bili su strijelci za domaće, a Lozano (53) je zabio za Napoli.

Mario Pašalić ušao je u igru u 90. minuti za domaće.

Atalanta je Coppa Italiu osvojila samo jednom, daleke 1963. godine, a ovo će im biti peto finale.

Atalanta će u finalu igrati s Juventusom, koji je izbacio Inter.

PSG i Lille uspješni u Kupu

Nakon Monaca, Marseillea i Lyona, plasman u 16-inu finala francuskog Kupa izborili su i PSG, te Lille.

PSG je na gostovanju pobijedio Caen sa 1-0, a Lille je identičnim rezultatom, takođr kao gost pobijedio Dijon.

Aktualni francuski prvak i pobjednik kupa je porazio drugoligaša Caen golom Moisea Keana u 49. minuti.

Lille je tako slavio sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Aguibou Camara u 16. minuti. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za Lille.

Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, izborio je plasman u 16-inu finala nakon što je na gostovanju pobijedio drugoligaša Grenoble sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Stevan Jovetić u 36. minuti. Bila je to osma uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine u svim natjecanjima.

Dalje ide i Marseille koji je na gostovanju pobijedio drugoligaša Auxerre sa 2-0. Benedetto (54) i Dieng (90+4) zabili su za OM u čijim redovima nije bilo hrvatskog reprezentativca Duje Ćalete-Cara.

Iznenađenje je priredio drugoligaš Toulouse koji je na gostovanju pobijedio Bordeaux sa 2-0. Za drugoplasirani sastav Ligue 2 golove su zabili Bayo (39) i Antiste (57).

Toma Bašić nije nastupio za domaći sastav.

Lens je na gostovanju pobijedio Nantes sa 4-2, dok je Montpelier kao gost porazio Strasbourg sa 2-0.

Lyon je u utorak porazio Ajaccio sa 5-1.

02. srpanj 2024 22:24