LIGA PRVAKA

Argentinac Lavezzi spasio bogataše iz Pariza, PSG se provukao. Juve među osam

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 06. ožujak 2013. 19:30

Valencia se prekasno usprotivila monotoniji na Parku Prinčeva, a Celtic unaprijed odustao od čuda u Torinu, čime su PSG i Juventus čekirali karte za četvrtfinale Lige prvaka.

Gledatelji u Parizu prestali su zijevati tek nakon 55 minuta. Nakon dugog mrtvila, efektni je pogodak 28-godišnjeg napadača Jonasa nakratko unio paniku u redove domaćih. Brazilski je reprezentativac s više od 20 metara odapeo kroz noge Alexa i pogodio rašlje.

Gameiro unio živost

Rezultat je deset minuta kasnije poravnao Ezequiel Lavezzi. Akciju je pripremio džoker s klupe Kevin Gameiro, ispremiješavši Valencijinu obranu prije nego se Lavezzi našao oči u oči s Guaitom. Prvi mu je pokušaj Valencijin vratar obranio, ali kod drugog nije imao šanse.

PSG je sterilnom igrom u prvom poluvremenu potvrdio da mu bez Zlatana Ibrahimovića (odrađivao prvu od dvije utakmice suspenzije) nedostaje ideje u napadu. Trgnuli su se tek nakon ulaska Gameira, kojeg je Ancelotti gurnuo u akciju umjesto braniča Thiaga Silve. David Beckham dvoboj je odgledao s klupe.

PSG vs Valencia 1:1 Lavezzi by UCL2410

Talijani se vraćaju

Celtic se iz Lige prvaka oprašta s kumulativnom “petardom”, nakon što su mu još dva pogotka u Torinu spakirali Alessandro Matri i Fabio Quagliarella. Prvi je pogodio nakon odbijanca vratara Forstera, a drugi nakon briljantne akcije u režiji Pirla i Vidala. Talijani se vraćaju u Ligu prvaka na velika vrata, sada se opet okreću Milanu i očekuju konačni nokaut Barçe...

PSG - Valencia 1-1 (Lavezzi 66/ Jonas 56)

KRAJ UTAKMICE

80. minuta - Valancija posljednjih nekoliko minuta opasno prijeti. PSG se grčevito brani

GOOOL 66. MINUTA - Argentinac Lavezzi je izjednačio. Brzi kontranapad Francuza Lavezzi je završio golom. Imao je i sreće jer mu se k lopta dva put prije nego što je matirao Guaitu.

GOOOL 56. MINUTA - Jonas je nekoliko puta u prvom poluvremenu zaprijetio, no očito ga nitko nije ozbiljno shvatio u obrani PSG-a. No, prvu pravu priliku u nastavku napadač Valencije je okončao pogotkom. Sjajno je pucao s 20 metara, a Sirigu je bio nemoćan

44. minuta - Jonasov udarac jedva je obranio Sirigu. Nakon kornera obrana PSG je nespretno reagirala, no na sreću po njih bez posljedica

35. minuta - Prvu ozbiljnu akciju PSG-a osujetio je vratar Guaita obranivši udarac Pastorea

32. minuta - Brzu akciju Velancije okončano je Jonas nepreciznim udarcem. PSG nema napadačkih ambicija, uglavnom čuvaju rezultat

15. minuta - Ponovno Španjolci prijete. Soldado je snažno pucao iskosa, a Sirigu je uspio ukrotiti udarac

8. minuta - Prva je zaprijetila Valencia. Costa je primio loptu u šesnaestercu, no u posljednjem trenutku Jallet je izbio u korner

David Beckham ostao je na klupi

Utakmica je počela

PSG: Sirigu - Jallet, Thiago Silva, Alex, Maxwell - Chantome, Thiago Motta, Matuidi, Pastore - Lucas Moura, Lavezzi.

VALENCIA: Guaita - Barragan, Mathieu, Ruiz, Cissokho - Feghouli, Dani Parejo, Albelda, Jonas - Costa, Soldado.

Juventus - Celtic 2-0 (Matri 24, Quagliarella 65)

GOOOL 65. MINUTA - Quagliarella je u Torinu riješio pitanje pobjednika

57. minuta - Ponovno je Buffon bio na visini zadatka. Udarac Commonsa talijanski vratar je uspio ukrotiti

28. minuta - Pokušaj Hoopera obranio je Buffon. Bila je vrlo izgledna situacija za pogodak

GOOOL 24. MINUTA - Snove o eventualnoj senzaciji Škota u Torinu raspršio je Matri.

16. minuta - Sjajan pokušaj Quagliarella s 50-ak metara otišao je malo pored gola

8. minuta - Gosti su pokušali iznenaditi Buffona. Udarac Kayal obrana Juvea je uspijela izblokirati

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Marrone, Bonucci - Padoin, Vidal, Pirlo, Pogba, Peluso - Quagliarella, Matri.

CELTIC: Forster - Matthews, Wilson, Kayal, Izaguirre - Commons, Wanyama, Ledley, Mulgrew, Samaras - Hooper.

19. rujan 2024 11:26