GIUSEPPE CACACE Afp
ČEKAO 19 UTAKMICA

Hrvatski veznjak postigao je gol za ‘Građane‘ u polufinalu FIFA-inog svjetskog klupskog prvenstva
Piše: SNObjavljeno: 19. prosinac 2023. 20:23

Mateu Kovačiću trebalo je 19 utakmica da postigne svoj prvi gol za Manchester City, koji se plasirao u finale Svjetskog klupskog prvenstva u Jeddahu. Hrvatski reprezentativac zabio je drugi pogodak u polufinalu protiv japanske Urawe, koju su Građani svladali s 3:0.

Igrala se 52. minuta kada je Kyle Walker poslao odličnu loptu u dubinu kojom je izbacio praktično cijelu protivničku obranu, Kovačić je sve dobro pratio i punim se trkom s loptom u nogama sjurio prema protivničkom vrataru te zabio za 2:0.

Kovačićev gol pogledajte OVDJE.

Prvi gol je postigao Urawin igrač Hiobraaten savladavši vlastitog vratara u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a na konačnih 3:0 je povećao Silva u 59. minuti.

Joško Gvardiol ušao je u igru u drugom poluvremenu umjesto Akanjija.

City će u finalu igrati protiv Fluminensea koji je u ponedjeljak sa 2:0 svladao Al Ahly. Utakmica za trofej igra se u petak s početkom u 19 sati.

07. svibanj 2024 11:18