HOLLANDSE HOOGTE/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA
PREKID CRNOG NIZA

Nastup je upisao i Jakov Medić, dok je Josip Šutalo zbog ozljede ostao izvan sastava
Piše: Dominik NeferanovićObjavljeno: 03. ožujak 2024. 15:24

U 24. kolu nizozemskog prvenstva, Ajax je ugostio osmoplasirani Utrecht. Kako domaćini nisu upisali prvenstvenu pobjedu od 27.1. bilo je za očekivati prekid negativnog niza. U pobjedi od 2:0 značajnu ulogu odigrao je hrvatski reprezentativac Borna Sosa koji je već u prvom dijelu sjajnom asistencijom Brobbeyu za prvi gol dao svoj obol dobroj igri momčadi iz Amsterdama. Drugi pogodak zabio je Kenneth Taylor u 77. minuti susreta. Nastup je upisao i Jakov Medić koji je u igru ušao u 84. minuti dok je Josip Šutalo zbog ozljede ostao izvan sastava za ovu utakmicu.

Asistenciju možete pogledati OVDJE.

Ajax se ovom pobjedom domakao petog mjesta na ljestvici nizozemskog prvenstva i postoji izvjesna šansa za borbu za kvalifikacije za Europsku ligu u narednoj sezoni dok u Konferencijskoj ligi čekaju okršaj s favoriziranom Aston Villom.

28. travanj 2024 14:20