GABRIEL BOUYS Afp
DERBY DELLA MADONNINA

Milan pobijedio Inter i prekinuo crni niz, junak utakmice zabio za veliko slavlje u 89. minuti

Pobjedu Milanu donio je Gabbia pogodivši glavom nakon ubačaja Reijndersa
Piše: HinaObjavljeno: 22. rujan 2024. 23:06

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, "Derbyju della Madonnina" Milan je kao gost pobijedio Inter s 2:1. "Rossoneri" su tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u gradskim derbijima.

Milan je poveo u 10. minuti golom Christiana Pulišića nakon sjajnog prodora američkog reprezentativca. Pulišić je "ukrao" loptu Mhitarjanu i potom projurio kroz "srce" domaće obrane pogodivši za 1:0.

Domaćin je uzvratio u 27. minuti lijepim golom Federica Dimarca na asistenciju Lautara Martineza.

"Rossoneri" su već u prvoj minuti nastavka mogli do nove prednosti, Rafael Leao je pucao glavom, ali je Yann Sommer sjajno obranio. U 65. minuti talijanski sudac Maurizio Mariani je dosudio kazneni udarac za goste zbog igranja rukom, no promijenio je odluku nakon video provjere.

Pobjedu Milanu donio je Matteo Gabbia u 89. minuti pogodivši glavom nakon ubačaja Tijjanija Reijndersa.

23. rujan 2024 02:35