Heung-min Son

GIUSEPPE CACACE Afp
POZNATI NOVI PAROVI

Iz Premierligaša neće biti sretni, zvijezda Tottenhama odvela svoju naciju do osmine finala Azijskog kupa

Južna Koreja je nakon trilera sa šest golova protiv Malezije osigurala iduću fazu natjecanja
Piše: HINAObjavljeno: 25. siječanj 2024. 16:40

Nogometaši Bahreina i Južne Koreje, te Jordana prošli su u osminu finala Azijskoga prvenstva, koje se održava u Katru.

Južna Koreja je u trileru izborila plasman u osminu finala Azijskog kupa, a momčad izbornika Jürgena Klinsmanna remizirala je u četvrtak 3-3 s Malezijom u Al Wakrahu i završila skupinu E na drugom mjestu s pet bodova. Pobjednik skupine je Bahrein (6) nakon 1-0 pobjede nad Jordanom (4), koji je također prošao u nokaut fazu kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane momčadi skupine.

Za Maleziju je ovo bio prvi osvojeni bod, a Južnokorejci su gubili 2-1 nakon nešto više od 80 minuta igre. Činilo se da su autogol vratara Ahmada Hazmija (83) i jedanaesterac zvijezde Tottenhama Son Heung-mina (94) preokrenuli utakmicu, no u 15. minuti dodanog vremena Romel Morales Ramirez pogodio je za 3-3 u posljednjoj akciji utakmice.

28. travanj 2024 16:30