Antonio Mance

Jakub Kotian/tasr/profimedia
SJAJNO IZDANJE

Hrvatski napadač zabio tri gola u 11 minuta, to mu je već četvrti hat-trick karijere

Antonio Mance, bivši napadač Istre i Osijeka, briljirao je u pobjedi u katarskom QSL kupu
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 06. listopad 2024. 09:47

Hrvatski napadač Antonio Mance (29) zabio je hat-trick u pobjedi njegove momčadi Umm Salal protiv Al Gharafe (5:0) u utakmici 3. kola skupine B QSL Cupa na stadionu Abdullah Bin Khalifa.

Mance je tri gola zabio u svega 11 minuta u završnici susreta; u 81., 83. te u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Za prva dva pogotka asistirao mu je Oussama Tannane, a treći je postigao snažnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotni kut.

Mance je u katar stigao ovog ljeta iz mađarskog Zalaegerszega, a u karijeri je igrao i za Pomorac, Istru, Domžale, Trenčin, Nantes, Osijek, Puškaš Akademiju, Erzgebirge Aue i Debrecen.

Najdublji trag ostavio je u Trenčinu gdje je u 71 nastupu isporučio 34 pogotka, dok je za Osijek poentirao 16 puta u 66 utakmica.

Ovo mu je bio četvrti hat-trick u profesionalnoj karijeri. Prvi je postigao za Trenčin protiv ViOna u slovačkom prvenstvu 2017./18., drugi je ostvario za istu momčad protiv Feyenoorda (4:0) u 3. pretkolu Europske lige 2018./19., a treći za Osijek protiv Vuteks Sloge (0:8) u Hrvatskom nogometnom kupu 2019./20.

Manceova tržišna vrijednost na Transfermarktu je procijenjena na 650.000 eura, a ugovor s Umm Salalom potpisao je do ljeta 2027. godine.

06. listopad 2024 13:16