Tomislav Krišto /CROPIX
LOKOMOTIVA - DINAMO 0-3

Ni 'd' od derbija: Tradicija se nastavlja, Dinamo s pola snage otpuhao svoju filijalu!

Dinamo je pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici s tri boda više od Hajduka, koji ima utakmicu manje, dok je Lokomotiva izgubila i 11. međusobni dvoboj protiv Dinama
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 02. studeni 2013. 14:40

Savršen niz Dinama protiv Lokomotive je dosegao 11. trijumf u nizu. Lokomotiva nije uspjela stići do boda pa će Dinamo prenoćiti na čelu HNL-a. Strijelci su bili Brozović iz kaznenog udarca, Antolić te Ante Rukavina u samoj završnici. Upravo je Rukijev gol bio jedna od rijetkih svijetlih točaka gradskog derbija. Jer, nogomet koji su servirali Lokomotiva i Dinamo u prvom dijelu bio je blagi očaj, dok je nastavak ponudio nešto bolje izdanje, ali ništa pretjerano. Realno, bila je to najslabija utakmica ove jeseni u Maksimiru.

Oba protivnika igrala su pod ručnom kočnicom pa i ne čudi što su na odmor ispraćeni sa zvižducima navijača.

A njih se na Maksimiru skupilo oko tisuću. Većina je kasnila zbog rigorozne kontrole, dok su oni tankih živaca na koncu odustali od gradskog derbija. A od Dinama sve češće odustaje i Zdravko Mamić. Klub je ostavio u sigurnim rukama mlađeg brata, a on je otišao na obiteljski izlet u Ujedinjene Arapske Emirate.

Unatoč tome što se nitko ne želi izjašnjavati, Tomo Ivković u subotu je 'igrao' kvalifikacijsku utakmicu za trenera Dinama. Jer, dok se međusobno smjenjuju Jurčić i Ivanković (uz poneku iznimku poput Čačića), a preko novina se nude raznorazni Zemani, Boloni i Petevi - čovjek koji je ispunio sve preduvjete za šefa maksimirske struke je i dalje na 'stand by' opciji. Doduše, uoči utakmice smo ga vidjeli u podužem razgovoru sa Zoranom Mamićem pa se možda Ivković zeru približio klupi Dinama.

Što se nogometa tiče, Dinamo je bio nešto manje lošiji od Lokomotive pa je na odmor otišao s minimalnim vodstvom. Nakon jednog, činilo se, bezazlenog ubačaja s desne strane, Soudani je ostao na podu ispred vratiju Lokosa. Krivi su bili Chago i Gorupec koji je povukao napadača Dinama na tlo. Iako je Šarlija pogodio stranu, udarac Marcela Brozovića s bijele točke bio je prejak i Dinamo je otvorio vrata prema 11 uzastopnoj pobjedi u dvobojima s Lokomotivom.

Na odmor se moglo otići s 1-1, ali sudac je ispravno procjenio kako je u duelu Addya i Mišića stoper Dinama pokupio loptu, pa tek onda nogu napadača Lokomotive. Malo kasnije istaknuo se Šovšić koji je pucao tik pored vrata, nakon što je prethodno 'provozao' Pinta.

Nastavak je ponudio sličnu sliku, ovoga puta sa zvučnom kulisom navijača s istočne tribine kojima je, eto, trebalo punih 45 minuta da dođu na utakmicu. Dinamo je bio nešto aktivniji, ali napadači mogu zabiti samo slučajno. No, dobro je dok su veznjaci raspoloženi. Jer, Dinamo je pobjedu osigurao u 69. minuti preko Domagoja Antolića koji je odmjerenim udarcem zatresao 'malu mrežicu' Šarlijinih vrata. Gol je mladi veznjak poklonio cimeru Pivariću koji je ovih dana postao ponosni otac djevojčice.

Nešto prije kraja utakmice, tribine su napustili i navijači Dinama kojima je službeni spiker zaprijetio sankcijama ako nastave s uvredama. BBB su tako propustili sjajan pogodak Ante Rukavine koji je vrhunskim udarcem smjestio odbijanac u mrežu Lokosa. Porazom na Maksimiru prekinuta je serija momčadi s Kajzerice u kojoj su zabili gol na 16 HNL utakmica u nizu.

LOKOMOTIVA - DINAMO 0:3 (Brozović 37, Antolić 69, Rukavina 89)

KRAJ UTAKMICE!

89. minuta - Martinac je pogriješio, a Rukavina sa 18 metara zabio prvi gol sezone!

69. minuta - Domagoj Antolić je stavio točku na 'i' ove bizarne utakmice. Antolić je s 18 metara naciljao i pogodio, a braniči Lokosa su ga samo promatrali.

65. minuta - Duje Čop je autor promašaja sezone! Pinto mu je s desne strane namjestio čistu priliku, a napadač Modrih je potpuno neometan s tri metra promašio okvir gola. Odmah nakon toga odšetao se na klupu, a u igru je ušao Beqiraj.

60. minuta - Čop je ponovno sam bio ispred Šarlije, ali je s loptom otišao u gol-aut...

58. minuta - Soudani je odlično izbacio u šansu Čopa, koji je pokušao prebaciti Šarliju, ali je vratar Lokomotive zaustavio taj udarac

Počelo je u nastavku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Chago je gurnuo u prostor za Šovšića koji vara Pinta i potom vanjskim dijelom kopačke šalje loptu malo pored lijeve vratnice

GOOL 37. minuta - Soudani je nakon gužve pao u šesnaestercu, a sudac je čini ipak malo prestrogo dosudio kazneni udarac koji je potom realizirao Brozović

34. minuta - Antolić je pucao s dvadesetak metara, a lopta se potom odbila do Brozovića čiji udarac s desetak metara odlazi iznad grede

27. minuta - I dalje traje borba na sredini terena, ali u zadnjih petnaestak minuta nema ozbiljnijih prilka s jedne i druge strane

12. minuta - Antolić je povukao loptu od centra, a potom i opalio s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla visoko iznad grede

10. minuta - Brozović se sjurio u kazneni prostor, pucao s desetak metara iskosa, ali njegov pokušaj brani Šarlija

5. minuta - Nakon uvodnih nekoliko minuta, bitka se odvija uglavnom na sredini terena. Dinamo još nije uspio zaprijetiti Šarliji, dok su Lokosi s druge strane imali dva solidna pokušaja, ali Mišić je, nakon što je dobio dobre lopte u porstor, ostao prekratak

1. minuta - Utakmica je počela!

LOKOMOTIVA: Šarlija - Gorupec, Puljić, Barbarić, Bručić - Chago - Pjaca, Pavičić (od 63. Peko), Šovšić, Mišić (od 71. Trebotić) - Budimir

DINAMO: Zelenika - Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić - Ademi - Fernandes, Brozović, Antolić, Soudani (od 59. Rukavina) - Čop (od 66. Beqiraj)

22. rujan 2024 17:17