ARGENTINA

Newell's korak dalje od naslova

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. studeni 2012. 10:52

Newell's Old Boysi odigrali su u subotu samo 2-2 gostima kod Union Santa Fea u argentinskom prvenstvu. Čini se da su se s tim rezultatom oprostili od borbe za naslov prvaka.

Momčad iz Rosarija, u kojoj je prve nogometne korake napravio Lionel Messi, danas najpoznatiji navijač tog kluba, prije nekoliko tjedana je izgledala kao vrlo ozbiljan kandidat za titulu. Međutim, ogled protiv zadnjeplasiranog Union Santa Fea bio im je peti uzastopni bez pobjede. Štoviše, protiv sastava koji nije ostvario niti jednu pobjedu u 17 ogleda, ovo im je bio tek šesti remi, Newell's Old Boysi su jedva spasili bod, jer su domaćini nakon prvog poluvremena vodili s 2-0. Ipak, Tonso u 46. minuti i najbolji strijelac lige Scocco u 61. minuti poentirali su za konačnih 2-2.

Ignacio Martin Scocco zabio je svoj 10 gol u prvenstvu, ali, slaba mu je to utjeha jer je njegova momčad još jednom posrnula u borbi za vrh ljestvice. Na ljestvici je treća s 30 bodova. Lanus i Velez Sarsfield imaju po 32 boda, ali i po utakmicu manje od Newell's Old Boysa.