PREMIERSHIP

Newcastle lako protiv Wigana

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. prosinac 2012. 00:01

U posljednjoj utakmici 15. kola engleske Premierlige nogometaši Newcastlea su na svome St. James' Parku bez ikakvih poteškoća svladali Wigan s 3-0.

Voda je na mlin domaćih krenula već u 12. minuti kada je Maynor Figueroa u kaznenom prostoru srušio Papissa Cissea i dobio izravan crveni karton. Demba Ba je realizirao penal i otvorio ''svrakama'' put ka pobjedi. Samo osam minuta kasnije isti je igrač zabio i za 2-0. Davide Santon je opalio s 20-ak metara, vratar Ali Al Habsi je odbio loptu na koju je natrčao Ba i lakoćom je pospremio u mrežu.

Senegalac je time postao prvi igrač Newcastlea nakon Alana Shearera koji je u dvije sezone zaredom zabio najmanje deset prvenstvenih pogodaka.

Konačnih 3-0 je u 71. minuti sjajnim udarcem sa 17 metara postavio 19-godišnji Gaël Bigirimana. Bio je to prvi pogodak nekog igrača iz Burundija u Premierligi čime je ta država postala 87. u povijesti koja ima strijelca u elitnom engleskom natjecanju.