CHAMPIONNAT

Nema Zlatana, nema pobjede

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. studeni 2012. 20:03

Fantastični Zlatan Ibrahimović je uvjerljivo najveća snaga današnjeg PSG-a i kada u pariškom sastavu nema Šveđanina, tada izostaju i bodovi za PSG. U prvoj subotnjoj utakmici 13. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je u gostima pobijedio PSG 2-1. Od mogućih posljednjih devet prvenstvenih bodova PSG je uzeo jedan jedini, a ovo mu je bio drugi uzastopni domaći poraz. Nakon poraza 2-1 od St. Etiennea na domaćem travnjaku, na ogledu gdje je i pocrvenio Ibrahimović, PSG je još uzeo jedan bod kod prvaka Montpelliera (1-1). No, ovaj poraz je novi težak udarac za Ancelottijevu momčad i novi dokaz da je Ibrahimović sve u ovom sastavu.

Svi pogoci su postignuti u prvom dijelu. Gosti su poveli preko Romaina Alessandrinija u 14. minuti, čime je postigao pogodak na trećoj od posljednje četiri utakmice Rennesa. Na asistenciju Pastorea je Nene samo sedam minuta kasnije izjednačio, ali je gostima prednost vratio Feret u 35. minuti.

Inače, PSG je u ovom ogledu prokockao sve i svašta, pogotovo zbog činjenice što je Rennes već od 26. minute igrao s igračem manje (isključen je vratar Costil), a od 52. minute i sa dva igrača manje (drugi žuti karton Makouna). Ništa od toga PSG nije iskoristio...

Barem privremeno na vrhu ljestvice francuskog Le Championnata su se mogli naći nogometaši St. Etiennea, ali su propustili pobjedu kod Eviana (2-2) u 13. kolu...

St. Etienne se ovako izjednačio na ljestvici s Lyonom i Rennesom (po 22 boda), dok Marseille i PSG imaju bod više. No, i Marseille i Lyon imaju čak dvije utakmice manje od ostaloga društva.

St. Etienne je kod Eviana vodio s 2-0, a pritom su dvojica igrača bila kobna po Evian, pa je tako Max Alain Gradel, nogometaš iz Obale Bjelokosti, dva puta bio strijelac, dok mu je u oba slučaja (10. i 28. minuta) asistirao Gabonac Pierre Emerick Aubameyang.

No, Evian se vratio iz takvog rezultatskog minusa, a bod je domaćinu osigurao Angoula golom u 80. minuti. Ovime je stala i serija od četiri uzastopne pobjede (tri u Le Championnatu i jedna u Liga kupu) St. Etiennea.

Nancy dvanaest utakmica zaredom, u svim natjecanjima, nije nikoga pobijedio. Zadnji put se posljednja momčad na ljestvici veselila 11. kolovoza! U subotu je bila strašno blizu jer je vodila kod Troyesa s 3-1 do 82. minute. Tada im je Nivet zabio dva pogotka i utakmica je završila bez pobjednika (3-3).

Le Championnat, 13. kolo:

Ajaccio - Sochaux 0-1 (Bouhours 10-ag)

Troyes - Nancy 3-3 (N'Goyi 20, Nivet 82, 87-11m / Puygrenier 32, Mollo 34, Andre Luiz 45)

Evian - St. Etienne 2-2 (Rabiu 48, Angoula 80 / Gradel 10, 28)

Brest - Bastia 3-0 (Toure 44, 67, Ben Basat 61-11m)

Valenciennes - Montpellier 1-1 (Pujol 39 / Charbonnier 16)

PSG - Rennes 1-2 (Nene 21 / Alessandrini 14, Feret 35)

1. PSG13 6 5 2 19-10 23

2. Marseille 11 7 2 2 16-10 23

3. St. Etienne 13 6 4 3 23-10 22

4. Valenciennes 13 6 4 3 27-15 22