MAN. UNITED - CHELSEA 0:0

Moyes nije uspio nadmudriti Mourinha, United i Chelsea bez golova na Old Traffordu!

Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 26. kolovoz 2013. 22:47

Neke otrovne Mourinhove strelice u zagrijavanju za prvi veliki derbi sezone obećavale su predstavu za vrh box-officea, ali umjesto spektakularne akcije na Old Traffordu je uprizorena dosadna čajanka. Moyes i Mourinho su se na početku prijateljski zagrlili, a Manchester United i Chelsea zatim su podijelili bodove u utakmici bez pogodaka i bez pravih uzbuđenja.

- Obje su momčadi u meč ušle malo rezervirano, sa zgusnutim veznim redom. Navijači su vjerojatno očekivali više, ali tek je početak sezone i nikome nije drago izgubiti. Nas bod nije razočarao - prokomentirao je John Terry.

David Moyes je za ovu priliku izvukao iz frižidera Waynea Rooneya i uvrstio ga u sastav. Premda već tjednima “njurga” zbog statusa i tiho flertuje s Chelseajem, Rooney je svojom energijom na terenu već u otvaranju dvoboja kupio Unitedove fanove. Nakon pola sata tribine su dozivale svojeg heroja i on se zadržao na travnjaku do kraja utakmice. Čak je i odigrao neke lucidne poteze. Jednom je zgodom u punom sprintu klizećim startom razoružao nadirućeg Ramiresa i odmah zatim organizirao kontranapad, a u 56. minuti Rooney je režirao najbolju šansu “crvenih vragova” na utakmici. Na rubu kaznenog prostora oslobodio se pratnje i servirao loptu Wellbecku, no ovaj je sa desetak metara promašio okvir.

Formacija koju je predstavio Jose Mourinho definitivno je razočarala romantičare s obzirom da “special one” u prvih jedanaest nije uvrstio niti jednog napadača. Na papiru njegov je “for” bio Schurrle, ali u stvarnosti je Chelsea igrao bez centarfora, sa četvoricom ofenzivnih veznjaka među kojima nije bilo mjesta za Juana Matu. Poslije sat vremena tog taktičkog hoda po jajima Mourinho je ipak malo korigirao nacrte i pružio priliku Torresu.

Related content

Chelsea se najbliže pogotku primaknuo u 62. minuti kada je Schurrle zaključio munjevitu kontru bombom sa petnaestak metara. Pogodio je gredu pored skamenjenog De Gee, no eventualni pogodak ionako ne bi vrijedio jer je Nijemac bio za korak prebrz.

Dva puta se u nastavku igre demonstrativno skakalo nakon odluke glavnog suca Martina Atkinsona da ne dosudi najstrožu kaznu. Prvo je Wellbeck s pola metra udaljenosti napucao u ruku Franka Lamparda nakon čega su Unitedovi igrači agitirali za jedanaesterac. Nešto kasnije je na suprotnoj strani terena Ashley Cole u prolazu okrznuo Jonesa i histrionski se prosuo po travi. Atkinson je i ovu situaciju dobro procijenio.

Robin Van Persie proveo je meč u debeloj sjeni gostujućih stopera i iz nje je izronio tek u finišu dvoboja kada je volej udarcem pogodio Obi Mikela. I tada su Unitedovi igrači protestirali tražeći jedanaesterac, ali bez prave potrebe...

MANCHESTER UNITED - CHELSEA 0:0

Manchester United (4-2-3-1): De Gea, Jones, Ferdinand, Vidić, Evra, Carrick, Cleverley, Valencia (od 65. Young), Rooney, Wellbeck (od 78. Giggs), Van Perise

Chelsea (4-2-3-1): Cech, Ivanović, Cahill, Terry, Cole, Ramires, Lampard, De Bruyne (od 60. Torres), Oscar, Hazard (od 90. Azpilicueta), Schurrle (od 87. Mikel)

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Van Persie je odlično pucao iz voleja, ali lopta je završila u bloku Chelseaja

77. minuta - Rooney je opalio gromovito s tridesetak metara, ali Cech odbija njegov udarac u korner

72. minuta - Ashley Cole je zaobišao Jonesa, a ovaj ga je potom lagano pokušao zadržati rukom ali za suca to nije bilo dovoljno za jedanaesterac

62. minuta - Rooney je opalio s dvadesetak metara i pogodio Lemparda, činilo se u ruku, ali sudac nije dosudio jedanaesterac

60. minuta - Schürrle je primio loptu na tridesetak metara od vratiju, sjurio se prema šesnaestercu i potom pogodio gredu, ali sudac je već ranije označio zaleđe

56. minuta - Rooney je dao odličnu loptu za Welbecka u prostor, ali nakon dužeg petljanja mladi reprezentativac Engleske uputio je vrlo neprecizan udarac

50. minuta - Evra i Welbeck odigrali su odličnu akciju u šesnaestercu, ali u konačnici obrana Chelseaja otklanja opasnot u zadnji čas

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Oscar je nakon brze akcije Chelseaja uputio udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla točnu u ruke De Gee

38. minuta - Nakon dugog napada Uniteda, Cleverley je naletio na jednu odbijenu loptu, ali njegov udarac otišao je malo iznad grede

24. minuta - Evra je uputio centaršut, a Ven Perisejev udarac glavom otišao je iznad grede

23. minuta - Van Persie je ukarao loptu braničima Chelseaja, zabio se u šesnaesterac i iskosa s desetak metara uputio udarac, ali lopta je odsjela na vanjskom dijelu mreže

22. minuta - Oscar je nakon solo prodora opalio s dvadesetak metara, ali lopta je otišla daleko od lijeve vratnice Manchesterova gola

17. minuta - Ivanović je hrabro opalio s tridesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

16. minuta - Van Persie je dao odličnu loptu na krilo za Rooneyja koji je pokušao centrirati, ali Terry izbacuje daleko izvan kaznenog prostora

10- minuta - Oscar je opalio s ruba šesnaesterca nakon jedne odbijene lopte, ali De Gea je lakoćom zaustavio njegov pokušaj

5. minuta - Čvrsta borba od samog početka utakmice koja uglavnom prolazi u ispitivanju snaga. Trenutačno bez prilika s jedne i druge strane

1. minuta - Utakmica je počela!

29. rujan 2024 02:45