PREMIERSHIP

Mourinho grubo prizemljen u Newcastleu, Arsenalu derbi protiv Liverpoola

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. studeni 2013. 16:59

U prvoj utakmici 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle je na svom St James' Parku savladao Chelsea 2-0.

"Svrake" su tako nanijele momčadi Josea Mourinha drugi ovosezonski poraz, a učinile su to golovima u drugom poluvremenu.

Newcastle je poveo u 68. minuti golom Yoanna Gouffrana koji je glavom s ruba peterca pospremio ubacivanje Yohana Cabayea. Konačnih je 2-0 postavio Loic Remy u 89. minuti udarcem s nekih 11 metara. Lopta je od vratnice završila u mreži Petra Čecha.

Newcastle vs Chelsea 2:0 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily2

Zanimljivo, Mourinho je dosad bez premierligaške pobjede na St James' Parku u četiri utakmice koje je ondje vodio kao menadžer.

Newcastle vs Chelsea 2:0 Remy by footballdaily2

Newcastleu je ovo bila četvrta ovosezonska pobjeda i na ligaškoj ljestvici skočili su barem privremeno na deveto mjesto.

Aktualni viceprvak Manchester City upisao je rekordnu klupsku pobjedu u Premierligi protiv Norwich Cityja. "Građani" su na Etihadu slavili s visokih 7-0.

Manchester City vs Norwich 7:0 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily2

No priča subotnjeg popodneva bio je bosansko-hercegovački reprezentativni vratar Asmir Begović, koji je nakon svega 14 sekundi utakmice zabio pogodak za vodstvo Stoke Cityja protiv Southamptona. Lopta je krenula s centra, došla do Begovićevog peterca, a ovaj ju je raspalio prema suparničkoj polovici. Naš Dejan Lovren i njegov partner u obrani Jose Fonte puštali su loptu prema poljskom vrataru Arturu Borucu, koji je krivo procjenio let lopte. Ista ga je preskočila i završila u mreži za 1-0. Southampton je do boda došao u 42. minuti nakon pogotka Jayja Rodrigueza.

Recimo i da je Lovren odigrao svih 90 minuta, te je u 77. zaradio žuti karton, svoj drugi u Premierligi.

City je na Etihadu u potpunosti potopio Norwich sa 7-0, a zanimljivo da niti jedan igrač nije bio dvostruki strijelac. Sve je krenulo nesretno primljenim pogotkom gostiju u 16. minuti, kada je Sergio Agüero pucao, pogodio obrambenog igrača od kojeg se lopta odbila u drugog braniča, Bena Johnsona, te potom u visokom luku završila u mreži.

Do poluvremena je City zabio još tri pogotka, a strijelci su bili David Silva, Matija Nastasić i Alvaro Negredo. Domaćin ni u nastavku nije posustajao, te je preko Yaye Tourea upisao peti, preko Agüera šesti i preko Edina Džeke sedmi pogodak. Pobjedom je City barem privremeno skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice s 19 osvojenih bodova.

Cityjev gradski rival i aktualni prvak United također je bio uvjerljiv na gostovanju. Slavio je s 3-1 protiv Fulhama, te pritom prikazao vrlo dobru igru. Utakmicu su u prve 22 minute utakmice riješili Antonio Valencia, Robin van Persie i Wayne Rooney, a domaći je poraz ublažio Alexander Kačaniklić u 65. minuti.

Fulham vs Manchester United 0:2 van Persie by footballdaily2

Recimo i da je Van Persie postao novi najbolji nizozemski strijelac u povijesti engleske Premierlige sa 128 postignuta pogotka. Dosadašnji je rekorder bio Jimmy Flyod Hasselbaink.

Od ostalih utakmica spomenimo i domaću pobjedu Hull Cityja protiv Sunderlanda, koji je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena ostao bez čak dvojice igrača. Luke Cattermole i Andrea Dossena isključeni su u dvama odvojenim incidentima, odnosno žestokim prekršajima u trećoj i petoj minuti nadoknade. Da sve bude još bizarnije, domaćin je slavio autogolom Carlosa Cuellara iz 25. minute susreta.

Subotnje utakmice zaključene su u Londonu derbijem prve i druge momčadi lige. Arsenal je dominirao susretom te do velike pobjede došao pogotkom Santi Cazorle (19) i prekrasnim šutem Aarona Ramseya (59).

Arsenal sada ima 25 bodova, Chelsea i Liverpool po 20, a Manchester City , Southampton i Tottenham po 19.

Premierliga, 10. kolo:

Newcastle - Chelsea 2-0 (Gouffran 68, Remy 89)

Fulham - Manchester United 1-3 (Kačalniklić 65 / Valencia 9, Van Persie 20, Rooney 22)

Hull City - Sunderland 1-0 (Carlos Cuellar 25-ag)

Manchester City - Norwich 7-0 ( Johnson 16-ag, Silva 20, Nastasić 25, Negredo 36, Toure 60, Agüero 71, Džeko 86)

Stoke City - Southampton 1-1 (Begović 1 / Rodriguez 42)

West Bromwich - Crystal Palace 2-0 (Berahino 44, McAuley 83)

West Ham - Aston Villa 0-0

Arsenal - Liverpool 2-0 (Cazorla 19, Ramsey 59)

1. Arsenal 10 8 1 1 22:9 13 25

2. Chelsea 10 6 2 2 16:8 8 20

3. Liverpool 10 6 2 2 17:10 7 20

4. Manchester City 10 6 1 3 28:11 17 19