Vlado Kos / CROPIX
CIBALIA - DINAMO 0:1

Modri slavili u Vinkovcima: Tin Jedvaj svojim prvijencem donio novu pobjedu Dinamu!

Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 20. travanj 2013. 11:38

Dinamo se u Vinkovcima na milimetar primakao osmoj uzastopnoj tituli prvaka države. Zagrepčani su na stadionu pored Bosuta slavili 1-0 pogotkom mladog Tina Jedvaja u 19. minuti i ostavili Cibaliju u zoni ispadanja iz elitnog razreda.

Solidan početak obilježili su pokušaji Husejinovića i Marka Dabre, 16-godišnjaka koji se nedavno okitio titulom najmlađeg debitanta HNL-a. Početno ispitivanje snaga trajalo je do 19. minute kada je Tin Jedvaj presjekao loptu na 40-ak metara od vrata Cibalije, došao pred kazneni prostor pa silovitim udarcem smjestio loptu iza Matkovića.

Nakon gola Dinama ambicije domaćina su splasnule. Dinamo je preuzeo kontrolu nad igrom, a Cibalia je odgovorila agresijom i nekoliko oštrih startova, a koju je sudac primirio s tri žuta kartona domaćim igračima.

U nastavku se domaća momčad malo otvorila. U igru je ušao Bartolović, ali bilo je to bez konkretnog učinka. Najbolju priliku Cibalije je propustila kada se maladi Dabro ubacio između dva stopera, ali Kelava je bio siguran. Unatoč pojačanim ambicijama Cibalije u završnici, Dinamo je rutinirano priveo utakmicu kraju.

CIBALIA - DINAMO 0-1 (Jedvaj 19')

Sudac: Ante Vučemilović Šimunović (Osijek) 6; pomoćnici: Fejer (Bjelovar, Berger (Osijek). Stadion: Cibalia. Gledatelja: 4000.

CIBALIA: Matković - Miloš, Župarić, Mitrović, Rugašević - Vitaić, Mazalović - Mišić (od 67. Muženjak), Filipović (od 46. Bartolović), Matoš - (od 13. Pavličić) - Dabro.

DINAMO: Kelava - Jedvaj, Šimunić, Addy, Pivarić - Brozović - Tomečak (od 69. Halilović), Sammir (od 81. Pamić), Husejinović, Beqiraj 6 (od 46. Rukavina) - Krstanović.

CIBALIA - DINAMO 0:1 (Jedvaj 19)

KRAJ

84. minuta - Blokiran je Krstanovićev udarac

82. minuta - Kelava je spasio još jednu šansu Cibalie

73.minuta - Dabro se odlično snašao između dva Dinamova braniča te je opasno zaprijetio, Kelava je još bolje reagirao te je spasio vrata Modrih

60.minuta - Pivarić je opasno ubacio, Matković je odbio

51.minuta - Vitaić je snažno opalio s 30-ak metara iz slobodnjaka,lopta je prohujala pokraj vratnice

49.minuta - Husejinović je probao iskosa,lopta je prošla pokraj vratnice

46. minuta - Utakmica se nastavila

DRUGO POLUVRIJEME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.minuta - Pavličić je snažno opalio s 20-ak metara, Kelava je boksao

39.minuta - Cibalia je imala priliku iz prekida, Vitaić je pucao nakon ubačaja, lopta je otišla preko gola

28. minuta - Zaoštrilo se na terenu, Miloš i Beqiraj su zaradili žute kartone

19. minuta - GOOL Jedvaj je presjekao loptu na sredini terena, povukao je te je s 20 metara preciznim udarcem svladao Matkovića

18. minuta - Krstanovićje probao nakon ubačaja iz kuta, njegov udarac je završio pokraj vratnice

17.minuta - Sammir se našao u velikoj prilici, nakon što je krenula kontra Dinama tri na jedan, Husejinović je odigrao za Brazilca, a njegov udarac s desetak metara je obranio Matković

15. minuta - Husejinović je probao još jednom s vrha kaznenog prostora, loše je zahvatio loptu, pa je propala prilika Modrih

12.minuta - Dabro je prebacio loptu glavom na drugu vratnicu, ipak nikog nije bilo tamo, pa Kelava nije morao reagirati

8. minuta - Dabro je bio u dobroj prilici nakon što je dobio povratnu loptu na 15 metara, ali je opalio preko gola

2. minuta - Husejinović je opasno pucao s vrha 16-erca, Matković je obranio

1. minuta - Utakmica je počela

21. rujan 2024 23:31