AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO
VRIJEDNA TRI BODA

Milan preokretom stigao do pobjede, Llorente u nadoknadi za tri boda Juvea

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. prosinac 2013. 15:48

Nogometaši Milana slavili su na gostovanju kod Catanije 3-1 u prvoj nedjeljnoj utakmici 14. kola talijanske Serije A.

Uoči ogleda protiv Catanije "rossoneri" su bez pobjede bili u zadnjih pet ligaških utakmica i očajnički su im trebala tri boda. S druge strane, Catanija je posljednjeplasirana momčad prvenstvene ljestvice i bodovi su joj također prijeko potrebni.

Povela je Catania već u 13. minuti golom Lucasa Nahuela Castra. Njegov je udarac iskosa s desne strane s nekih 8 metara išao blokirati Daniele Bonera i na taj način prevario vlastitog vratara. Lopta se odbila u visokom luku i ušla u mrežu. Milan je izjednačio već sedam minuta kasnije volejem Riccarda Montoliva nakon lijepog ubacivanja Urbyja Emmanuelsona s lijeve strane.

Do potpunog je preokreta došlo u 63. minuti kada je Mario Balotelli pogodio iz slobodnog udarca. Opalio je prizemno ispod živog zida s nekih 17, 18 metara, a njegov je udarac pronašao put do mreže. Bio mu je to prvi ligaški gol u zadnjih pet utakmica. Tri minuta kasnije Cataniji je isključen veznjak Pangiotis Tachtsidis, a s igračem više konačnih je 3-1 za Milan postavio Kaka u 81. minuti. Prošao je po desnom boku nakon dodavanja Montoliva i iskosa s ruba peterca poslao loptu snažnim udarcem u mrežu.

Milanu je ovo tek četvrta ovosezonska prvenstvena pobjeda kojom se barem privremeno popeo na osmo mjesto na ljestvici.

Nogometaši Rome i Intera prokockali su nove bodove u sklopu 14. kola prve talijanske lige. Nakon savršenog početka Roma ni četvrtu utakmicu zaredom nije upisala pobjedu, dok je Inter ispustio tri boda u posljednjim minutama susreta...

Roma je gostovala kod Atalante i spasila jedan bod u posljednjoj minuti utakmice, pogotkom Nizozemca Kevina Strootmana nakon asistencije Adema Ljajića. Srpski se reprezentativac reprezentativac "prošetao" do gol-aut linije po desnoj strani kaznenog prostora domaćina, poslao povratnu loptu prema Strootmanu, koji neobranjivo pogođa donji lijevi kut Atalantina gola.

Prethodno je domaćin poveo u 51. minuti preko Davidea Brivija, koji je, uz veliku pomoć gostujućeg vratara De Sanctisa, pogodio iz slobodnog udaraca. Brivio je pucao prizemno u donji lijevi kut, a De Sanctis je nespretnom intervencijom "boksao" loptu u vlastitu mrežu.

U posljednje četiri utakmice Roma je upisala isto toliko remija, čak tri rezultatom ostvarenim danas u Bergamu. Spomenimo i da je Tin Jedvaj tradicionalno cijeli susret proveo na klupi za pričuvne igrače.

Inter je protiv Sampdorije vodio sve do 89. minute utakmice, kada je domaće navijače šokirao Brazilac Renan, koji je u igru ušao svega tri minute ranije. Bio je to prvijenac brazilskog nogometaša u dresu Sampdorije, za koju nastupa već tri sezone!

Freddy Guarin je doveo domaćina u vodstvo u 18. minuti prvog poluvremena, nakon asistencije Rickyja Alvareza. Mateo Kovačić je ušao u igru u 62. minuti utakmice umjesto Taidera.

Nogometaši Juventusa u sudačkoj su nadoknadi došli do pobjede protiv Udinesea (1-0) u dvoboju 14. kola Serije A.

Odlijepili su se na taj način na tri boda prednosti od Rome koja je ranije na gostovanju kod Atalante odigrala 1-1, što joj je četvrti uzastopni remi.

Aktualni je prvak protiv Udinesea imao veći posjed lopte, stvorio je više prilika i više puta pucao po golu, ali srpski vratar Željko Brkić u nedjelju je bio nesavladiv sve do prve minute sudačke nadoknade kada je Fernando Llorente glavom pospremio u gol loptu koju mu je dodao Stephan Lichtsteiner. Juventus je i u sedmom ovosezonskom domaćem nastupu u Seriji A došao do pobjede.

Spomenimo još da su sva trojica hrvatskih nogometaša u redovima Udinesea (Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar) cijelu utakmicu proveli na klupi.