FRANCUSKA

Marseille srušio Brest

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. prosinac 2012. 16:57

Nogometaši Marseillea nisu dozvolili da se nakon ovog vikenda Lyon odvoji na vrhu ljestvice francuskog Le Championnata, nakon što ih je Lyon tijekom tjedna razbio na Velodromeu (4-1)...

U nedjeljnoj utakmici 15. kola Marseille je u gostima pobijedio Brest 2-1. Tek u ovoj fazi sezone četrnaestoplasirani Brest je doživio prvi domaći poraz, a prije nego što su ugostili Marseille je ta momčad imala pet domaćih pobjeda i jedan remi. Inače, prije Marseillea je Brest kao domaćin primio samo tri pogotka.

Tako se Marseille oporavio od šoka prije nekoliko dana kada je izgubio domaći ogled protiv Lyona.

Poveo je Marseille u 34. minuti preko Diaware, ali je samo osam minuta kasnije već bilo 1-1 poslije pogotka Benschopa. Ipak, zadnju su riječ na utakmici imali gosti, a Andre Ayew je u 56. postigao svoj treći ovosezonski prvenstveni pogodak za vrlo vrijedna tri boda gostiju.