PRIMERA

Luda noć u Španjolskoj: Messi srušio rekord Mullera, Falcao zabio pet golova

Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2012. 22:21

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Real Betis 2:1, a utakmicu je obilježio Lionel Messi koji je oborio 40 godina star rekord Nijemca Gerda Mullera po broju golova u jednoj kalendarskoj godini.

Postigavši u susretu protiv Real Betisa dva gola, Messi je stigao do brojke od 86 pogodaka čime je za jedan gol preskočio slavnog njemačkog napadača koji je 1972. u dresu Bayerna i njemačke reprezentacije zabio 85 golova. Na trećem mjestu ljestvice najuspješnijih strijelaca u jednoj godini iza Mullera i Messija nalazi se Brazilac Pele koji je 1959. godine zabio 75 golova.

Messi je ove godine u Primeri zabio 56 gola, 13 u Ligi prvaka, tri u Kupu Kralja, dva u španjolskom Superkupu, te 12 u dresu reprezentacije Argentine. Omaleni 'gaučo' do konca godine ima još tri utakmica.

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je deklasirao Deportivo 6:0, a pet golova je postigao sjajni kolumbijski napadač Radamel Falcao.

Atletico je poveo u 23. minuti Diega Coste, a potom je započeo 'Falcao 'show'. Do konca poluvremena je zabio dva gola (28, 42), a potom u razmaku od 64. do 71. minute još tri gola. Posljednji igrač koji je zabio pet golova u Primeri bio je Fernando Morientes u dresu Real Madrid protiv Las Palmasa u veljači 2002.

Sa današnjim golovima Falcao je stigao do brojke od 16 pogodaka u Primeri ove sezone, više od njega zabio je tek Lionel Messi koji je na brojci od 23 gola.