ADRIAN DENNIS Afp
DOMINACIJA

Talijanski velikan teško je stradao na vrlo nezgodnom gostovanju u Londonu
Piše: SN/HinaObjavljeno: 23. studeni 2021. 23:00

CHELSEA - JUVENTUS 4:0 (Chalobah 25', James 56', Hudson-Odoi 58', Werner 90'+5')

CHELSEA (3-4-2-1): Mendy - Chalobah, T. Silva, Rüdiger - James, Kante (od 37. Loftus-Cheek), Jorginho (od 76. S. Niguez), Chilwell (od 72. Azpilicueta) - Hudson-Odoi (od 76. Mount), Ziyech - Pulišić (od 72. Werner)

JUVENTUS (4-4-2): Szczesny - Cuadrado (od 80. De Winter), Bonucci, De Ligt, Sandro - McKennie, Bentancur (od 59. Dybala), Locatelli (od 67. Arthur), Rabiot - Morata (od 67. Kean), Chiesa (od 80. Kuluševski)

Ostale utakmice:

18.45: Villarreal - Man. United 0:2 (C. Ronaldo 78', Sancho 90')

18.45: Dynamo K. - Bayern M. 1:2 (Garmash 70' / Lewandowski 14', Coman 42')

21.00: Barcelona - Benfica 0:0

21.00: Young Boys - Atalanta 3:3 (Siebatcheu 39', Sierro 80', Hefti 84' / Zapata 10', Palomino 51', Luis Muriel 88')

21.00: Sevilla - Wolfsburg 2:0 (Jordan 13', Rafa Mir 90'+7')

21.00: Lille - RB Salzburg 1:0 (David 31')

21.00: Malmö - Zenit 1:1 (Rieks 28' / Rakitskij 90'+2')

Chelsea, aktualni pobjednik Lige prvaka, pobijedio je u Londonu Juventus 4-0 čime je uz torinski klub, iz skupine H, osigurao prolaz prema osmini finala ovosezonske Lige prvaka.

CHALOBAHOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Obje momčadi imaju po 12 bodova (četiri pobjede i poraz iz međusobnog ogleda), što je neuhvatljivo za ostatak društva iz skupine. Chelsea je odigrao sjajnu utakmicu te je posve zasluženo pobijedio za skok na prvo mjesto.

JAMESOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Od četiri pogotka posebno treba izdvojiti drugi, kada je James iz poluvoleja rasparao gostujuću mrežu, ali i treći, kada je sjajnu akciju okončao Hudson-Odoi.

POGODAK HUDSON-ODOIJA POGLEDAJTE OVDJE.

Za Chelsea, zbog ozljede, nije igrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

WERNEROV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

U drugom ogledu ove skupine Malmö je upisao prvi bod. Na domaćem terenu je odigrao 1-1 protiv Zenita iako je u završnici imao igrača više, ali je i primio pogodak u 92. minuti iz jedanaesterca (Rakicki). Antonio Mirko Čolak je odigrao svih 90 minuta za švedskog prvaka, dok je na drugoj strani Dejan Lovren startao za Zenit, ali je igru napustio u 46. minuti.

Izvještaj s ostalih utakmica pročitajte OVDJE

DOGAĐANJA UŽIVO:

KRAJ!

90'+7' - GOL! Rafa Mir u posljednjim sekundama potvrđuje pobjedu Seville protiv Wolfsburga!

POGODAK RAFE MIRA POGLEDAJTE OVDJE.

90'+5' - GOOOL! Werner zabija za katastrofu Juventusa i jedan od najtežih njihovih europskih poraza... Chelsea - Juve 4:0!

90'+2' - GOL! Zenit zabija iz penala za 1:1 u Malmöu!

RAKITSKIJEV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

88' - GOL! Kakva drama u Bernu! Luis Muriel iz slobodnjaka zabija za 3:3... strašna utakmica Young Boysa i Atalante!

POGODAK LUISA MURIELA POGLEDAJTE OVDJE.

84' - GOL! Priča večeri odigrala se u Bernu! Young Boysi došli su do maestralnog preokreta, strijelac je Hefti!

HEFTIJEV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

80' - GOL! Neumorni Young Boysi stigli su i do drugog izjednačenja u Bernu protiv Atalante, strijelac je Vincent Sierro!

SIERROV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

70' - Smirio se tempo nakon trećega gola Chelseaja. Bluesi zatvaraju utakmicu, dok Juve u strahu od potpunog potopa igra na sigurno. Čini se kao da obje momčadi samo žele susret privesti kraju.

58' - GOOOL! Raspad Juvea, potpuno je izigrana obrana Bianconera, a sjajno se snalazi Hudson-Odoi i pogađa za 3:0!

56' - GOOOL! Novi pogodak Bluesa nakon još jedne nesigurne reakcije obrane Juventusa, James zabija za 2:0!

52' - PROMAŠEN JEDANAESTERAC! Johan Dahlin obranio je penal ruskom reprezentativcu Artemu Dzjubi i zadržao prednost Malmöa od 1:0!

OBRANU JEDANAESTERCA POGLEDAJTE OVDJE.

51' - GOL! Novi pogodak Atalante, ovog puta strijelac je Palomino, a asistent Mario Pašalić!

PAŠALIĆEVU ASISTENCIJU ZA PALOMINOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

46' - Nastavlja se uzbudljiva večer Lige prvaka. Na teren su, kao i u prvome dijelu, u svojim momčadima istrčali Antonio Čolak, Ivan Rakitić, Ivo Grbić, Luka Sučić i Mario Pašalić, jedino je Dejan Lovren ostao u svlačionici Zenita, zamijenit će ga Aleksandar Jerohin.

KRAJ PRVOGA POLUVREMENA

PRESSINPHOTO/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Pressinphoto/Shutterstock Editorial/Profimedia

45' - Bentancur je sjajno opalio u samoj završnici prvoga dijela, no nije bilo dovoljno preciznosti u tom udarcu... Sudac Srđan Jovanović šalje igrače u svlačionicu.

39' - GOL! Izjednačenje u Bernu, zabio je Jordan Siebatcheu za Young Boyse.

POGODAK JORDANA SIEBATCHEUA POGLEDAJTE OVDJE.

31' - GOL! U jednoj gužvi najbolje se snašao David i zabio za vodstvo Lillea.

DAVIDOV POGODAK ZA LILLE POGLEDAJTE OVDJE.

29' - Morataaa! I ništa od gola... Uspio je napadač Juvea prebaciti istrčalog Mendyja, no Thiago Silva bacio se požrtvovno i očistio s gol-linije!

MORATIN POTEZ I REAKCIJU THIAGA SILVE POGLEDAJTE OVDJE.

28' - GOL! Zabio je i Malmö, strijelac je Soren Rieks.

RIEKSOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

25' - GOOOL! Chalobah je poentirao za Bluese, ali provjerava se VAR zbog Rudigerova igranja rukom! Priznajte se pogodak... Rudiger je skupio ruke na prsima i nije mogao utjecati na igru, Chelsea vodi 1:0!

SPORNU SITUACIJU POGLEDAJTE OVDJE.

13' - GOL! Povela je i Sevilla, zabio je Jordan na fenomenalnu Rakitićevu asistenciju!

SJAJNU RAKITIĆEVU ASISTENCIJU I JORDANOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

10' - GOL! Povela je Atalanta u Bernu, zabio je Zapata!

POGODAK DUVANA ZAPATE POGLEDAJTE OVDJE.

1' - Počele su utakmice petoga kola Lige prvaka!

Najavu piše: Goran Čičin-Mašansker

Situacija je prilično jasna u skupini H. Juventus je već osigurao osminu finala Lige prvaka, a može potvrditi i prvo mjesto ako remizira s Chelseajem kojeg je svladao u Torinu. Branitelj naslova osigurat će plasman među 16 najboljih i s jednim bodom protiv Stare dame, ili ako Zenit ne svlada Malmö.

Zenit će ostati u igri za prolaz ako uzme tri boda u Švedskoj, a Chelsea izgubi od Juventusa. Lovrenova momčad potvrdila bi treće mjesto remijem, ili pak pobjedom ako Chelsea ne izgubi. Čolakov Malmö više ne može u osminu finala, a mora svladati Zenit kako bi ostao u igri za treće mjesto koje u 2022. vodi u Europsku ligu.

Momčad hrvatskog veznjaka Marija Pašalića mora pobijediti u Švicarskoj kako bi ostala u igri za prolaz skupine, a da ne ovisi o drugim rezultatima. Young Boysi, pak, moraju pobijediti da bi zadržali izglede za prolaz, a ako izgube bit će sigurni na četvrtoj poziciji kolo prije kraja.

U skupini G ‘meč-loptu’ ima RB Salzburg Luke Sučića. Uzme li austrijski prvak sva tri boda na gostovanju kod Lillea, osigurat će osminu finala. Ni Lille, ni Wolfsburg u ovom kolu ne mogu osigurati prolaz, ali ni doživjeti eliminaciju.

Sevilla neće proći skupinu ako izgubi od Wolfsburga, ali bi se i dalje mogla plasirati u Europsku ligu. Rakitićeva ekipa bit će potvrđena kao četvrta u skupini ako izgubi od Vukova, a Lille ne izgubi od Salzburga.

21. rujan 2024 16:47