Slavlje Atalante

INA FASSBENDER Afp
NOVE NEUGODNOSTI

Težak poraz za Hrvata u Ligi prvaka, sve je bliže otkazu? Pašalićeva Atalanta im napunila mrežu

Moglo je biti i gore da Lookmanov udarac nije odsjeo na gredi
Piše: HINAObjavljeno: 02. listopad 2024. 20:57

U susretu 2. kola nogometne Lige prvaka Atalanta je u Gelsenkirchenu pobijedila Šahtar sa 3-0, dok je Feyenoord kao gost porazio Gironu sa 3-2.

Nakon što je u prvom kolu odigrala 0-0 protiv Arsenala, Atalanta je u 2. kolu deklasirala Šahtar dodatno otežavši poziciju hrvatskog trenera Marina Pušića za kojeg ukrajinski mediji tvrde kako je na rubu otkaza.

Talijanski sastav je bio dominantan cijeli susret, posebno u prvom poluvremenu u kojem su gosti uputili 11 udaraca, a Šahtar niti jedan.

Atalanta je već nakon prvog poluvremena vodila 2-0, a mogla je postići još barem dva gola.

Gosti su poveli u 21. minuti golom Berata Djimsitija na asistenciju Ademole Lookmana. Nigerijski reprezentativac je u 36. minuti bio vrlo blizu pogotka, no pogodio je prečku. Osam minuta kasnije bio je precizniji, sjajno pogodivši za 2-0.

Momčad iz Bergama je već u 48. minuti zabila i treći gol, na asistenciju Zappacoste zabio je Raoul Bellanova.

Za goste je drugo poluvrijeme igrao Mario Pašalić, dok Bartol Franjić nije nastupio za ukrajinski sastav.

Šahtar u idućem kolu, 22. listopada gostuje kod Arsenala, dok će Atalanta dan kasnije ugostiti Celtic

04. listopad 2024 10:40