GABRIEL BOUYS Afp
FASCINANTNE BROJKE

Modrić ispisao povijest, Guardiola opet tragičar, ali nevjerojatan je podatak vezan za finale Reala i Liverpoola!

Kraljevski klub je rekorder po broju finala, ali i po broju osvojenih europskih naslova
Piše: SNObjavljeno: 05. svibanj 2022. 00:18

Real Madrid pobjedom protiv Manchester Cityja izborio je svoje čak 17. finale Kupa/Lige prvaka, a noćas su neki igrači Kraljevskog kluba ponovno ispisali povijest. Odnosi se to i na našeg Luku Modrića kojem je ovo već peti finale Lige prvaka u karijeri, što je samo po sebi čudesan doseg.

JAVIER SORIANO Afp

Još nevjerojatnije je da je kapetan Hrvatske u sva četiri dosadašnja finala slavio, uzeo četiri velika naslova, a novu priliku imat će 28. svibnja u Parizu (Saint Denis) protiv Liverpoola.

Pep Guardiola i Carlo Ancelotti

PAUL ELLIS Afp

Posebno zanimljiv je podatak i da je Real svoje zadnje finale, tada još Kupa prvaka, izgubio daleke 1981. godine! I to baš od Liverpoola, u Parizu, samo tada na Parku prinčeva.

Kraljevski klub je, međutim, rekorder po broju finala (17), ali i po broju osvojenih europskih naslova (13).

Povijest je na Santiago Bernabeuu ispisao i Rodrygo koji je postao prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je u nokaut fazi zabio dva gola nakon 90. minute.

Guardiola izgubio i šesto polufinale

Niti u svom šestom pokušaju na klupi Manchester Cityja španjolski stručnjak neće doći do europskog trona.

U prvoj sezoni pod njegovim vodstvom City je ispao u osmini finala od Monaca, potom su uslijedila tri četvrtfinala i porazi od Liverpoola, Tottenhama i Lyona, a najbliže je bio lani kada je City izgubio u finalu od Chelsea sa 0-1. Ovoga puta "Građani" zapeli u polufinalu izgubivši od Real Madrida.

Bilo je to ujedno Guardiolino deveto polufinale u Ligi prvaka pri čemu šesti poraz. Jedina dva europska naslova osvojio je na klupi Barcelone (2009, 2011), a do finala je dogurao i prošle sezone kada je City u završnom susretu sezone izgubio od Chelsea.

Guardiola je dva polufinala izgubio s Barcelonom, tri na klupi Bayerna, a još jedno s Manchester Cityjem.