Naina Helen Jama/TT News Agency/via REUTERS
KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

MARIBOR U DRAMATIČNOJ UTAKMICI NAKON PRODUŽETAKA IZBORIO PROLAZ U pobjedi Karabaha se ozlijedio hrvatski veznjak; Crvena zvezda slavi unatoč porazu

Piše: Hrvoje PešutićObjavljeno: 01. kolovoz 2019. 00:23

U utorak su prolaz u sljedeću kvalifikacijsku rundu Lige prvaka ostvarili Celtic, APOEL, CFR Cluj, Basel, Dinamo, Ferencvaros i Olympiacos, a u srijedu je s pet uzvratnih utakmica zaključeno 2. kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

Za momčad Karabaha u ogledu s Dundalkom od starta je igrao Filip Ozobić, ali se već u 25. minuti ozlijedio i morao je napustiti teren. Karabah je pobijedio 3:0 i s ukupnih 4:1 plasirao se u 3. kolo, što je uspjelo i Mariboru koji je u Stockholmu protiv AIK-a prolaz izborio tek nakon produžetaka.

Nakon 90 minuta bilo je 2:1, a nakon 120 minuta 3:2 za AIK, ali Mariborčani zbog gola više u gostima nastavljaju natjecanje u LP.

Uzvrati 2. kola kvalifikacija Lige prvaka (u zagradama su ishodi prvih utakmica)

6./7. i 13. kolovoza

Put prvaka: CFR Cluj - Celtic, APOEL - Karabah, PAOK - Ajax, Dinamo - Ferencvaros, Crvena zvezda - Kopenhagen, Maribor - Rosenborg.

Put neprvaka: Bašakšehir - Olympiacos, Krasnodar - Porto, Club Brugge - Dynamo Kijev, Basel - LASK.

23. rujan 2024 15:20