GABRIEL BOUYS/AFP
Potezi za pamćenje

Majstorije Vatrenih u Ligi prvaka: Mandžo zabio gol sezone, a Rakitiću su pljeskali i suparnički navijači

Veznjak Reala na početku nove sezone Lige prvaka postigao jedan od najljepših pogodaka HR nogometaša
Piše: Goran Čičin Mašansker, Damir DobrinićObjavljeno: 23. listopad 2020. 19:10

Luka Modrić u utorak je za Real protiv Šahtara zabio vrlo lijep gol za 1:3 i vratio nadu Madriđanima. Prošao je kapetan Vatrenih dvojicu igrača i onda s 25 metara fino pogodio gornji lijevi kut nemoćnog vratara Šahtara. Hrvatski nogometaši potpisali su nekoliko krasnih pogodaka u povijesti Lige prvaka, a inspirirani najnovijim Modrićevim potezom izdvojili smo neke od njih.

Mario Mandžukić 3. 6. 2017.

Juventus - Real Madrid 1:4

Finale Lige prvaka igralo se u Cardiffu i Real je poveo golom Cristiana Ronalda u 20. minuti. Sedam minuta kasnije Mario Mandžukić je postigao gol koji je kasnije proglašen najljepšim u toj sezoni Lige prvaka. Bonucci je odigrao dugu loptu prema Alexu Sandru koji je ubacio za Higuaina, a Argentinac je loptu proslijedio do Hrvata. Mandžukić je loptu primio prsima i leđima okrenut vratima poluvolejom preko glave s 15-ak metara iskosa prebacio vratara Navasa. Čudesan gol nije Juveu pomogao, Madriđani su slavili s 4:1

GLYN KIRK/AFP

Luka Modrić 21. 11. 2016.

APOEL - Real Madrid 0:6

Prvi pogodak koji je Luka Modrić postigao s Realovom ‘’desetkom’’ na leđima pao je na Cipru. Kraljevski klub gostovao je kod APOEL-a u sklopu skupine Lige prvaka, a Modrić je poentirao za inicijalno vodstvo svoje momčadi prvi put nakon više od godine dana, i to u velikom stilu. Domaći igrač nespretno je izbio loptu u 23. minuti, a Luka je opalio iz voleja s 25 metara. Lopta je odskočila pred vratarom APOEL-a koji je nije mogao zaustaviti, a taj Modrićev gol često se uspoređivao s onim koji je za reprezentaciju zabio protiv Turske na otvaranju Eura 2016.

JACK GUEZ/AFP

Luka Modrić 10. 12. 2013.

FC Kopenhagen - Real Madrid 0:2

Real je u prosincu 2013. godine osigurao plasman u osminu finala elitnog natjecanja nakon pobjede u Danskoj. Domaćin je dotad bio bez poraza u skupini Lige prvaka na svom stadionu, ali to se promijenilo nakon što je Luka Modrić u 25. minuti prihvatio loptu na desnom rubu kaznenog prostora Kopenhagena, izvrtio dvojicu čuvara i briljantno pogodio “rašlje” za 0:1. Podsjetilo je to Realove kroničare na gol koji je sezonu ranije zabio za Real protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu.

Luka Modrić Copenhagen
YOUTUBE

Ivan Rakitić 3. 10. 2018.

Tottenham - Barcelona 2:4

Prilično zahtjevni engleski novinari uvrstili su ovaj gol Ivana Rakitića među najljepše u povijesti Lige prvaka. Tottenham je na Wembleyju ugostio Barcelonu koja je slavila s uvjerljivih 4:2, no najviše će se pamtiti Rakitićeva “raketa” za 2:0 u 28. minuti. Hrvatski veznjak uputio je volej s 20 metara i to dok su mu obje noge bile u zraku. Bio je to tehnički savršen udarac, lopta je udarila u desnu vratnicu vratara Llorisa i završila u mreži. Rakitićev maestralan potez pohvalili su na društvenim mrežama čak i Tottenhamovi navijači...

SHAUN BOTTERILL/Getty Images

Ivan Perišić 13. 9. 2011.

Borussia Dortmund Arsenal 1:1

Borussia je u Dortmundu ugostila Arsenal u skupini Lige prvaka. Gosti iz Londona poveli su pogotkom Robina van Persieja i sve je upućivalo na to da će kući otići s punim plijenom. Ipak, tako nije mislio Ivan Perišić, tada mladi hrvatski talent koji je tražio svoje mjesto pod suncem u Borussiji. U nastavku je ušao s klupe te je u 89. minuti s ruba kaznenog prostora lijevom nogom sprašio golčinu koja je iznenadila Arsenalova vratara Wojciecha Szczesnog. - Igram na isti način i s desnom nogom, uvijek nastojim pucati tako – komentirao je Perišić svoj prvijenac u Ligi prvaka.

PATRIK STOLLARZ/AFP

Darijo Srna 13. 2. 2013.

Šahtar Borussia Dortmund 2:2

Darijo Srna bio je majstor slobodnjaka, a legenda Šahtara to je potvrdila i u veljači 2013. godine, u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. U Donjecku je gostovala Borussia Dortmund, a Srna je u 31. minuti zabio za vodstvo iz slobodnog udarca. Kapetan Rudara prebacio je gostujući živi zid i poslao loptu pod gredu suparničkog vratara. Utakmica je završena 2:2, u uzvratu je Borussia slavila 3:0...