Florian Sotoca

FRANCOIS LO PRESTI Afp
LIGUE 1

Uvjerljivi Lens uz dva jedanaesterca slavio protiv Nantesa, Nica drži prvo mjesto u Francuskoj

U ranijem terminu nogometaši Reimsa ostvarili su domaću pobjedu protiv Lorienta
Piše: HinaObjavljeno: 28. listopad 2023. 22:58

Nogometaši Lensa lako su osvojili tri domaća boda u 10. kolu francuske Ligue 1, pobijedili su s 4-0 Nantes i time upisali treću prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Dva pogotka postigao je Sotoca i to oba puta iz jedanaesterca, u 27. i 72. minuti. Između toga je asistirao Argentincu Medini koji je u 58. minuti lijepo zabio udarcem s vrha šesnaesterca. Niz pogodaka zaključio je El Aynaoui u 89. minuti.

S ova tri boda Lens se popeo na ljestvici te je trenutačno deveti, dok je dva mjesta bolje plasiran poraženi Nantes.

Ove subote su u ranijem terminu nogometaši Reimsa ostvarili domaću pobjedu 1-0 protiv Lorienta. Utakmica je odlučena u završnici, a strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je engleski nogometaš Wilson-Esbrand u 84. minuti. Pobijedio je time Reims nakon dvije uzastopne ligaške utakmice bez slavlja te se i dalje drži u gornjem domu ljestvice. Slavio je Reims peti put u sezoni, a trenutačno je na četvrtom mjestu ljestvice.

Prvo mjesto i dalje iznenađujuće drži Nica, drugi je Monaco, a treći PSG, no to se može promijeniti već ove nedjelje.

Tijekom nedjelje će igrati Brest - PSG, Lille - Monaco, Metz - Le Havre, Montpellier - Toulouse, Rennes - Strasbourg i Marseille - Lyon.