RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Kaiserslautern's Srdjan Lakic celebrates scoring during the German first division Bundesliga football match between FC Kaiserslautern and FC Bayern Munich at the Fritz-Walter stadium in Kaiserslautern, southwestern Germany, on August 27, 2010. AFP PHOTO / THOMAS KIENZLE
KICKER

Lakić najbolji igrač 14. kola

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 29. studeni 2010. 11:40

Hrvatski napadač Kaiserslauterna Srđan Lakić ocijenjen je savršenom jedinicom od strane njemačkog Kickera za svoju igru u sklopu 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva protiv Schalkea...

U 81 minuti provedenoj na travnjaku zabio je bivši napadač Kamen Ingrada i Hrvatskog dragovoljca dva gola, a izborio je i penal, te mu je to donijelo, uz Ukrajinca iz redova Bayerna Anatolija Timoščuka, najbolju ocjenu 14. kola. Ukupno je Lakić na prosjeku ocjena 3, što ga svrstava na 30. mjesto najboljih igrača lige, dok je najbolji procječno ocijenjeni hrvatski igrač klupski mu suigrač iz Kaiserslauterna Ivo Iličević (2.77), koji drži visoko 13. mjesto.

Inače, Iličević (do 81. minute) je protiv Schalkea zaradio vrlo dobru dvojku, a treći Hrvat iz Kaiserslauterna, Stiven Rivić (90), trojku.

Kažimo također da je Lakić od strane SportBilda izabran u idealnu momčad kola, a mjesto u idealnih zaslužio je i prema Goal.comu.

Osim Iličevića, visokom dvojkom ocijenjen je i Mladen Petrić, koji je u 4-2 pobjedu svog HSV-a nad Stuttgartom ugradio gol i asistenciju u 90 minuta provedenih na travnjaku. Danijel Pranjić (90) je za svoju igru u 4-1 domaćoj pobjedi nad Eintrachtom zaslužio solidnu trojku, a Boris Vukčević (90) u domaćem remiju njegovog Hoffenheima i Bayer Leverkusena (2-2) slabu četvorku. Istu je ocjenu ponio i bosansko-hercegovački reprezentativac Sejad Salihović, dok je Vedad Ibišević zaslužio trojku.

U remiju Kölna i Wolfsburga (1-1) na Rhein-Energie stadionu na suprotnim su se stranama našla dvojica hrvatskih igrača. Tako je Mato Jajalo za Köln odigrao svih 90 minuta, prema Kickeru za slabih 4.5, dok je Mario Mandžukić dobio priliku od 42. minute, što je vrednovano nešto boljom četvorkom. Na kraju dodajmo da je kapetan Wolfsburga Edin Džeko ocijenjen slabom četvorkom.

Goal.com: Lakić u momčadi kola

Nogometni portal Goal.com izabrao je idealnu momčad 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva igranog proteklog vikenda. Među 11 najboljih našao se i jedan Hrvat, Srđan Lakić (27)...

Napadač Kaiserslauterna predvodio je svoju momčad do uvjerljivog domaćeg trijumfa nad Schalkeom (5-0) s dva postignuta gola i izborenim jedanaestercem.

"Nije puno vidio loptu, ali svojih 25 dodira s njom najbolje je iskoristio. Lijepo je zabio dva gola i izborio penal, te neće proći dugo vremena prije negoli bivši hrvatski U21 reprezentativac zasluži debi u udarnoj hrvatskoj vrsti", piše Goal.com. o Lakiću, koji je s devet golova trenutno na diobi trećeg mjesta ljestvice najboljih strijelaca Bundeslige.